Světelný rozvod v domě - řešení

Od: Datum: 05.07.14 18:14 odpovědí: 2 změna: 05.07.14 19:30

"V rodiném domě byli montovány světla při montáži byli namontovány vypínače (jedno světlo ovládané z dvou míst) a světlo které bylo taženo přímo do přívodní krabice s kabelem CYKY J 3x2.5 (žlutozelený, černý, modrý). Vypínače byli vedeny kabelem CYKY O 3x2.5 (hnědý,černý,šedý). Propoj oba okruhy v přívodní krabici. "

tak zní otázka. Mé řešení, vypracoval jsem si schéma, v krabici jeden drát nezapojím ... nemůžu tomu vůbec přijít na kloub. Sedím, koukám a opravdu prostě jsem se na tom zasekl a nejde mi to vyřešit. Pomůžete mi prosím s řešením? (neraďte ať si pozvu elektrikáře :D, máme to udělat sami a je to pouze na papíře)Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.07.14 19:29
avatar

Řešení je následující.

Modrý drát od žárovky připojit na N v krabici. Zelenožlutý drát připojit na ZŽ v krabici.

A teď ten propletenec. Fáze je přivedena černým kabelem a ten musí jít na vstupní přepínací pól tak, že zrušíte šedý propoj mezi vypínači a na pravý vypínač připojíte černou fázi. Tím odstraníte černý výstup z pólu levého vypínače.

Odstraníte šedý výstup z levého vypínače a ponecháte černý a šedý propoj mezi vypínači.Šedý výstup levého vypínače připojíte na černý kabel žárovky a vesele přepínáte.

doplněno 05.07.14 19:38:

Když se na to pořádně dívám a máte kresleno jak vám jdou kabely, tak je propojení následující:

Propojíte hnědé kabely v levém vypínači a ten připojíte na žárovku. Fázi připojíte va vstup přepínacího kontaktu levého vypínače a šedý výstup levého přepínače odpojíte. Zůstane jen šedý a černý propoj mezi vypínači.

doplněno 05.07.14 19:53:

Vprvní odpovědi jsem prohodil barvy (to je když manželka hudrá za zády) a nevzalo mi to opravu, taže správné znění:

... tak, že zrušíte hnědý propoj mezi vypínači a na pravý vypínač připojíte černou fázi

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.14 19:30

Nepoužil bych krabici,spojoval bych v krabičce za vypínačem,ale jestli na ní trváte,ta takhle (jeden drát,šedý,zůstává volný) -

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.