Telefon s GPS

Od: Datum: 28.06.14 16:43 odpovědí: 13 změna: 29.06.14 11:08

Dobry den

potrebuji novy telefon ale neorientuji se v te dnesni zaplave novinek. Je pro me dulezite aby mel telefon kvalitni GPS navigaci.

Vsiml jsem si ze je i cela rada telefonu z Ciny da se i mezi nimi vybrat nebo je lepsi koupit telefon znackovy.

Chci dotoho investovat max. 5-6 tisic.

predem diky za tipy a rady...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jpw
Datum: 28.06.14 16:57

Navigace v mobilu se nevyrovná navigaci v přístroji k tomu určenému. Zásadní problém v mobilu budete mít s cenou licencí, resp. instalcí navigace/mapového podkladu. Dále pak mapy vám zaberou dost místa v paměti telefonu. Obvykle lze instalovat na kartu, ale pak funkce není ideální, protože to karta často nestíhá, ikdyž koupíte rychlou. Počítejte i s velkou spotřebou energie (aku) na provoz navigace v mobilu. Plně nabitý mobil s navigací je za 3 hodiny vybitý a ještě pěkně zahřátý od modulu GPS. Prostě navi v mobilu je nouzovka. Dále záleží, jaký chcete operační systém v telefonu, zda Android pak budete spojen pupeční šňůrou se službami Google nebo WP - pak budete spojen se službami Microsoftu. Vyberte si nejprve operační systém - a pak zvažujte jaký model a značku telefonu.

Ohodnoceno: 0x

Od: 12mp
Datum: 28.06.14 17:01

Ja mel telefon Noklia n97 a navigace tam slapala perfektne vzdy me dovedla presne tam kam jsem potreboval takze mobilnim navigacim verim a nemam tudiz potrebu kupovat navigaci samostatnou

Datum: 28.06.14 17:19

Tak ti nezbývá nic jiného, než opět Nokia. Nikdo jiný bezplatnou navigaci takovéto kvality neposkytuje.

Datum: 28.06.14 20:16
Toto co mluvis bylo tak pred 3ma rokama. V dnesni dobe je trh uplne jiny. Nemas li cinu s mtk kdy jde cip gps dost spatne a mas mobil s jinym cipem, tak sygic, igo, navigon jede bez problemu dokonce i be-on-road ktery ma zadarmo mapy. U tech jinych si zaplatis a mas dozivotni aktualizace. Warez resit nebudu... Jinak kvalotni navigaci do auta koupis za 3x vic nez software do androidu. Ktomu kvalitni nabijecku co ma aspon 1A dobijeni a vic a taky neresis baterku. Baterka u autogps vydrzi jen cca hodinu a tez ji musis mit pripojenou na autozapalovac.

Od: jpw
Datum: 28.06.14 17:14

Jak myslíte.

Od: rv
Datum: 28.06.14 18:33

MapFactor Navigator je navigace s mapovými podklady zdarma, funguje offline (nepotřebujete připojení k internetu) a na androidu nemá žádný problém. Funguje to, co je potřeba - plánování trasy, hlasový výstup (možná jen anglicky, ale těch pár slov se snad naučí každý).

Čínské mobily fungují úplně normálně a pokud se vyhnete těm úplně nejlevnějším, tak morálně zastarají dřív, než se něco rozbije. Druhým rokem bez problémů používám "neo n002", dnes už je zastaralý, nepřehraje video ve fullHD kvalitě, tak bych vybíral něco o trochu lepšího.

Datum: 28.06.14 18:35

MapFactor se s OSM moc používat nedá (teda aspoň ne tady).

Datum: 28.06.14 21:09

Tady je těžko radit,co člověk to názor. Každému se líbí něco jiného. Ale i já používám Nokii a Symbian a zatím nepotřebuji měnit, i když už je to "veterán" Zkus se podivat tady, třeba ti bude stačit.

Datum: 28.06.14 23:14

Já bych volil Lenovo od 2500Kč koupíte originál z Číny na Aukru (Lenovo vlastní totiž Čína ) všechny typy mají sloty na 2 simky a min. 4 jádra a slušnou výdrž na baterky a dá se koupit i silnější verze baterky na několik dnů.

doplněno 28.06.14 23:15:

A hlavně mají maximální vybavu

Datum: 29.06.14 08:13
Lenovo s mtk procesorem, kde je nespolehliva gpska? Staci si pocist jak funguje gps s timto procesorem u cinanu a zjistite, ze dojedete s touto gpskou do pole.

Datum: 29.06.14 10:16

Mám mobil s MTK a GPS funguje celkem obstojně.

Datum: 29.06.14 10:32

Mizerný GPS čip má třeba Lenovo A660, kvalitní GPS má třeba levná Motorola Moto G nebo Samsung Galaxy S3, ale ten je už dražší. Špičkový GPS čip je pro použití navigace klíčový - pokud bude signál neustále vypadávat, je to nanic. Já používám věstavěnou navigaci zadarmo v Androidu od Google a nemůžu si stěžovat. Nokiu jsem nikdy neměl, ale co vím, v Nokiích GPS čipy nestojí za moc. Takže dneska bych šel do té Motoroly.

Datum: 29.06.14 11:08

Jestli podle tebe fix za 2 vteřiny a přesnost +/- 3 metry "nestojí za moc", tak fakt nevím...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.