Foťák nejde zapnout

Od: Datum: 25.06.14 21:51 odpovědí: 6 změna: 26.06.14 00:23

Ahoj,

mám foťák Nikon Coolpix S6100. Půl roku jsem jej měla v obalu v šuplíku a nevšímala si ho. Když jsem ho dnes zkoušela zapnout, nereagoval. Takže mě napadlo, že je vybitý. Dala jsem ho nabíjet a nic. Nesvítí kontrolka nabíjení. Takže jsem ho ještě zkusila připojit přes USB k počítači a taky žádná reakce. Nestalo se Vám někdy něco podobného? Má cenu jej nechat opravovat? Bohužel je už 3 měsíce po záruce :(.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.06.14 21:59

Je tam AkuPack, nebo tužkové baterky.? Změřit napětí na nabíječce.

Ohodnoceno: 0x

Od: ydal
Datum: 25.06.14 22:00

Je tam AkuPack, změřit napětí na nabíječce bohužel nemám čím :(

Od: bmbx®
Datum: 25.06.14 22:11

Zkuste to nechat na nabíječce déle, ono došlo k hlubokému podvybití a baterka se musí malinko vzpamatovat. V takových případech teče do baterky hodně malý proud a nabíjecí obvody ani neindikují nabíjení. Pokud baterka neumřela úplně, tak po nějaké době by se to mohlo chytnout. Chce to trpělivost, může to trvat dost dlouho...

Od: bmbx®
Datum: 26.06.14 00:23

Tak jen pro upřesnění, to co se stalo vám, už jsem zažil na několika zařízeních co byly odložené dlouhodobě v šuplíku. Dokonce někteří výrobci to i doporučují v návodech, když se nenabíjí, tak prostě být trpělivý a vydržet.

Datum: 25.06.14 22:12

Doporučuji vzít foťák do nějakého obchodu, kde se prodávají a tam Vám jistě poradí a v případě nabídnou vhodný AkuPack.

Datum: 25.06.14 22:09

Pokud dřív fungoval, tak není pravděpodobné, že by odešlo nabíjení. problém bude v baterii. Takže buď oživit nějakým způsobem tu původní, alespoň na vyzkoušení nějaké reakce nebo vyzkoušet jinou. To bych udělal jako první.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.