Převod VHS do PC

Od: Datum: 21.06.14 17:35 odpovědí: 12 změna: 21.07.14 17:08

Žádám o pomoc při převodu VHS do PC. Procházela jsem staré fora na tohle téma, nicméně jsem opravdu laik a obracím se na vás s konkrétním případem.

Prvně jsem zkoušela převod přes kameru: rekordér přes cinche do AV vstupu do kamery, pak z kamery do PC přes DV "díru". ---- PC na kameru reaguje a neměla jsem problem v převodu miniDV, nicméně s rekordérem a vyndanou miniDV z kamery program v PC hlásí "notape" ---- je možné, že je to kvůli neodblokovanému AV vstupu v kameře? / jak odblokovat?

Po tomhle nezdaru přemýšlím o koupi grabbu? /což se mi nechce, přece by to mělo přes kameru jít?

Mám k dispozici:

Hi-Fi video rekordér DAEWOOD Q757K /vstup na SCART, CINCHE

kamera GR-DVL150E / DV, AV, PC, S

starý PC / nejspíš bez TV karty, jak přesně to poznam?

Budu vděčná za dobré nasměrování!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 21.06.14 17:38

Anlogové video nahrávky mezi něž VHS patří bez videograbberu nebo TV karty do PC s analogovým videovstupem těžko do PC přehrajete.

Ohodnoceno: 1x

Od: denie
Datum: 21.06.14 18:13

Proč ne pomocí A/D převodníku v DV kameře?

Datum: 21.06.14 22:45

Ano, pomocí převodníku kamery to lze. Sám jsem několik videí takto přenášel. Kamera ovšem musí mít tento převodník. Pokud nemá, tak nějakou TV kartu.

doplněno 21.06.14 22:56:

Už jsem to našel v manuálu mé sony. V kameře musí být kazeta a zapnuto na ní nahrávaní (REC) plus ( II ) pause.

doplněno 21.06.14 23:10:

No tak to je pěkná kravina. Tohle platí při nahrávání na kazetu kamery. Ale jistě vím, že to jde převést do PC přímo z rekordéru přes kameru. Dělal jsem to dávno...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.06.14 23:16

Jo už jsem to našel, tu polštinu si odfiltrujte

Od: lem
Datum: 22.06.14 11:49

Přesně takhle mam vše propojené ... ale tím to končí.

Je možné, že na kameře je A/V vstup nějak "zablokovaný" (někde se o tom psalo), ale jak to mam poznat? a popřípadě, jak to mam odblokovat?

PC mi reaguje pouze na kameru.

Datum: 22.06.14 14:44

Měl by být na kameře nastaveno v nabídce funkce ON SCREEN na hodnotu LCD/TV. Přikládán obrázek a link na manuál, kde je to popsáno na straně 50

http://www.jvc.cz/files/instr…l357-dvl450-dvl555-dvl557.pdf

doplněno 22.06.14 15:00:

Na LCD obrazovce kamery (nebo v hledáčku při jejím zavření) se musí ukázat videosignál z videorekordéru, film který běží na VHC pásce. Pak to půjde iLinkem do PC.

Od: lem
Datum: 18.07.14 21:51

díky mockrát za snahu pomoct, ale všechno marný

Vyměnila jsem již kameru (přes tuhle to 100% jde), nastavila ji podle návodu (AV-DV). Kabely jsou všechny na svém místě.

Už nevím co, když to dělám podle tohohle návodu http://www.slunecnice.cz/tipy…emenit-na-dvd-2/nazory/51101/ dojdu až do bodu, kdy se má začít digitalizovat a... video s kamerou prostě nekomunikuje.

Mám na videu něco nastavit? (zkoušela jsem přes imput nastavit AV3 - kanál, aby to začalo kominukovat - nic) dokonce jsem si sehnala jiný video. V návodu konkrétně o tomhle převodu nic nepíší, ale to v žádném.

Nenapadá Vás něco jiného?

Datum: 20.07.14 12:03

Jde nahrát video z videorekordéru na pásku ve videokameře?

Datum: 21.06.14 22:52

Pokud má DV kamera analogový vstup a hlásí vám to co hlásí, možná vám nezbyde nic jiného než VHS nahrát na DV kazetu a pak obsah DV kazety přenest do PC. Na kvalitu to vliv mít nebude, jen to bude časově náročnější...

doplněno 19.07.14 10:26:

Na videu něco nastavit (zkoušela jsem input AV3)?

Z videa chcete převádět, takže jaký input? Musíte mít kabel strčený do A/V OUTPUT . Není nakonec celý problém jenom v tomhle? :-D

doplněno 19.07.14 10:33:

Buď použijete na VHS videu OUTPUT CINCHe , nebo SCART, který obsahuje obojí (input i output), ale musí být použitý správný kabel, když druhý konec má CINCHe do kamery, musí být CINCHe výstupní. Existuje SCART-CINCH kabel, který je výstupní, nebo obsahuje dvě sady CINCH (vstupní a výstupní), nebo má jednu sadu a pořepínač IN/OUT.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.07.14 22:53

Příliž si komplikujete život, kupte video graber http://aukro.cz/video-grabber…-do-pocitace-i4399558712.html . Snazší už to nemůže být, připojíte analog audio video signál a grabujete přes USB do PC.

doplněno 21.07.14 16:52:

@bmbx

věřím, že kamera může mít lepší A/D převodník, ale pokud se příliž s tím trápím ... tak raději hotovou věc. Na kvalitu VHS ani není potřeba kvalitní A/D převodník.

Datum: 21.07.14 11:24

jura:

ale proč nevyužít k převodu digikameru pokud je vybavena A/D převodníkem? Je rozhodně lepší, než spousta dnes nabízených grabberů...

Od: jmlc*
Datum: 21.07.14 17:08

Dotaz trochu odjinud - kolik toho chcete nahrát do PC? Chcete nahrávat průběžně i v budoucnu nahrané video?

Já si nechal svatbu vypálit na DVD v dobré kvalitě za 500,- u člověka, který normálně chodí natáčet svatby.. Pokud chcete i do budoucna, přemýšlejte raději o lepší kameře...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.