Jaky je rozdil mezi CZ a EU distribucí

Od: Datum: 21.06.14 13:28 odpovědí: 10 změna: 23.06.14 10:37

dobrý den

chci si koupit telefon sony xperia z,ale někdy je napsano že telefon pochazí z eu distribuce a jindy zase s cz jaky je vtom rozdil,a co je lepší protože cz 10000 kč a eu 7500 kč proč je tam takovy rozdíl v ceně a jsou nějake +a- ,předem děkuji za odpovědi

doplněno 22.06.14 13:07:

a je tady možnost že když si koupim telefon z EU distribuce tak v mobilu nebude česky jazyk nebo je to jenom pověra mate někdo takové skušenosti,děkuji za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.14 13:33
Rozdíl je v případě reklamace. EU distribuce lze reklamovat výhradně u prodejce, CZ u výrobce. Pokud tedy prodejna zanikne, nedá se reklamovat.
http://info.heureka.cz/sedy-dovoz/
doplněno 21.06.14 16:48:

@stirecek - jj souhlas taky mám dva telefony z číny..

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.06.14 14:14

I když to zní hezky, tak to není pravda. Je to celé složitější, ale výrobce právně nic nezavazuje přijímat a vyřizovat reklamace.

Prakticky to znamená pouze to, že toto zboží dovezl někdo, kdo se dohodl s výrobce, že bude dodávat věci na český trh. Výrobce si může klást podmínky, jako že dovozce zřídí servisní místa atd.. , ale také nemusí požadovat nic. Je to čistě obchodní vztah mezi nima.

Ale určitě platí, že koupit CZ distribuci je záruka větší jistoty v případě reklamace.

Ohodnoceno: 0x

Od: bmbx®
Datum: 21.06.14 14:43

Je to záruka především vyšší ceny :-D

Že se nekdo vůbec v dnešní spotřební době zabývá tím jak co reklamovat :-D

Datum: 21.06.14 16:57

Nesmíš se na to dívat pouzer svým omezeným pohledem. *frajer*

Co budeš dělat, když ti spadne nový barák za 4mil. Řekneš si, tak ať. Já si nechám postavit nový, je přeci spotřební doba?

Reklamují se dálnice za desítky mld (i když výsledky moc nejsou). Tak jako pro stát je dost 100mld, tak pro jiného je hodně 10tis. Pro oba je to citelný zásah do financí, takže si nemůže dovolit ten luxus nevyužít reklamace, když má na ní právo a to i morální.

Datum: 21.06.14 17:14

andelck:

barák, dálnice atd... je spotřební zboží? :-D :-D :-D

Jsou země kde záruka není a kdo jí chce tak si jí přikoupí a zboží tam díky tomu mají podstatně levnější než u nás a pak jak píše stirecek, nakupovat v čínských obchodech tam s reklamací problémy nedělají.

On je taky problém v tom, že v CZ distribuci se asi nenabízí asi úplně nejjakostnější zboží (ostatně ne nadarmo se říká, že jsme popelnice Evropy), kupoval jsem všude možně po světě s rizikem, že to záruku využitelnou u nás nemá a kupodivu se mi nic z toho nikdy nerozbilo, to co jsem koupil u nás tak už je v mnohých případech po smrti, většinou těsně po záruce, takže mi záruka byla stejně k ničemu a nebyly to v některých případech levné záležitosti.

Datum: 21.06.14 16:13
Nejlepší je koupit mobil v Číně. Číňani nemají s reklamaci nejmenší problém a navíc, vyjde na třetinu toho, co u nás.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.06.14 21:23

Přesně a navíc mi připadá, že Čína úspěšně rozjíždí hodně velkou celosvětovou eshop politiku a za chvíli to bude úplně normální nakupovat pro většinu Evropanů přímo u zdroje a mnohem levněji v Číně. Časy se prostě mění a zákazníci na tom mohou jenom vydělat/ušetřit

Od: birel
Datum: 23.06.14 08:28

hmmm tak to pekne kecas... nez se reklamade vyridi tak to trva treba 3 mesice a nechtej vratit penize... jen ti poslou dalsi smecko ktery ti zase vydrzi pul roku nebo mozna rok... taky se mi stalo se mobil trochu lisil specifikaci... misto ctyrjadra tam bylo jen dvoujadro a misto 5 megapixlovyho fotaku jen 3... a wifina mela slaby dosah... spatne chytala obcas...

Datum: 23.06.14 09:27

birel:

Když někdo nakupuje levně v Číně a ještě to levné, chce koupit ještě levněji, tak ať se nediví

Datum: 23.06.14 10:37
Nekecam, manželka i dcera mají telefony přesně dle specifikaci. Číňani je otestovali, nastavili češtinu, deklarovali jako ebook a fungují oba parádně uz půl roku. Tachometr na kole mi přestal ukazovat kadenci a druhý uz je na cestě. Takže taky bez problémů! U nás bys ho musel poslat zpět na posouzení a kdovi jestli... Jo a k těm telefonum bylo příslušenství v hodnotě dvou tisíc. U nás ho překupníci prodávají extra...
doplněno 23.06.14 13:23: Tak tachometr právě dorazil. Přesně za 20 dní! Mimoto jsem psal, ze potřebuju jen nové čidlo na měření kadence, ale poslali tachometr celý komplet nový. To se u nás nemůže stát!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.