Dálkové ovládání kamery

Od: Datum: 19.06.14 21:03 odpovědí: 5 změna: 21.06.14 14:40

Dobrý večer.

Chtěl bych se zeptat zdejšídh kutilů, jestli by šlo z dálkového ovladače kamery nějakým způsobem dostat jedmo tlačítko (dotek) start/stop na externí samostatné tlačítko. Děkuji za případná řešení. Josef.

doplněno 19.06.14 21:07:

Doplním, že asi tak na vzdálenost 20 cm od dál. ovladače a tlačítko jemné mechanické.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 20.06.14 16:05

Všechno jde když se chce

Rozebrat ovladač, napojit drátky na kontakty tlačítka a vyvést ven. Na drátky napojit tlačítko dle libosti. Případně použít malý konektor, aby se to dlo kdykoliv odpojit. Malinký problém vidím v tom, že vodivé dráhy tlačítek jsou provedeny nanášením uhlíku a na to se asi cokoliv bude hodně špatně připojovat. Takže to znamená vysledovat kam to vede až k čipu a napojit to tam, pokud je čip SMD tak to už bude mikrochirurgická práce, pokud je čip pouzdřen přímo na desce plošných spojů, muže to být (ale nemusí) nemožné.

Ohodnoceno: 0x

Od: jofa®
Datum: 21.06.14 09:54

Děkuji za odpověď i radu. No, pustit se do hledání spojů start/stop- tl. K1 a "napíchnout" na ně drátky asi nebude v mých silách. Je to opravdu miniatůra na kterou si netroufnu. Nicméně asi by to bylo možné. Prostor tam je a jen vědět která cesta (spoj) to je. Pokud by -bmbx-byla rada na spoj, tak to přivítám. Zkusil bych to něj propojit zkusmo hroty. Přikládám foto.

Datum: 21.06.14 10:30

Dalo by se předpokládat, že spoje k uhlíkovým ploškám by mohly být ty co jsem vyznačil, to bych doporučil prověřit ohmetrem. Já osobně bych do ovládání umístil nějaký miniaturní konektor a napojení bych provedl tenkým smaltovaným drátkem. Nevím zdali je na konektor nějaké místo, ale při nejhorším lze použít něco co je v odkazu, na to opravdu žádný prostor být nemusí.

https://www.gme.cz/oboustrann…oliky-dutinkove-listy-jumpery

Od: jofa®
Datum: 21.06.14 13:09

Dík za radu. Vyznačené spoje jemně seškrábl a ocínoval + připájel jemné drátky. Propojení těchto bodů nereaguje. S přitlačením orig. vodivé gumy ano. No nevadí. Měřákem jsem nic v označených bodech nenaměřil. Raději to již pokoušet nebudu, nebo to ještě odejde a bude po ptákách. Dík za snahu pomoci.

Datum: 21.06.14 14:40

Proto jsem psal prověřit ohmetrem, protože podle obrázku to vůbec nemusí být jisté, že mnou vyznačené spoje jsou zrovna správné. Já bych se toho nebál a hledal dál, ale je to dost divné, že po prověření ohmetrem není ani jeden ten spoj přívodem k uhlíkové plošce *ee*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.