Malá šikovná kamera na koncerty

Od: Datum: 18.06.14 13:41 odpovědí: 10 změna: 24.06.14 14:49

Zdravím všechny věcí znalé radily :-D

Jako nadšenec různých instrumentálních kapel se letos chystámna pár koncertů, jeden je ve Švédsku a hlavně ten bych si ráda natočila na kameru ( jde o legendární kapelu, která na letošek vyhlásila Final Tour a šmytec, víc už vystupovat nebudou :(( )

Mám lístek do první řady, neměl by to být problém. A tedˇ potřebuji poradit : jakou kameru koupit (značka, typ), která bude :

a) finančně nenáročná ( kvalita nemusí být úplně ten nejvyšší level)

b) hlavně malá a skladná ( aby to nerušilo a moc si ji nikdo nevšiml)

c) byl na to tom slušný záznam zvuku.

Předem díky za rady!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.14 17:55

Já natáčím na svůj mobil (Nokia 808 PureView). FullHD 1080p a zvuk je podle mne velice dobrý (zvládne i závodní auto z několika metrů, viz moje video níže - hudbu si na YT najdi sama, pod heslem "Nokia 808" je toho dost). Při troše štěstí a trpělivosti se dá sehnat do 3000 Kč (dost lidí si tenhle mobil kupuje jenom jako foťák).

Nahrávat vydrží něco přes půl hodiny, doporučuji pořídit si náhradní baterii nebo "nouzovou nabíječku" a vysokokapacitní microSD kartu.

doplněno 18.06.14 17:57:

3× bezeztrátový zoom (při 1080p, při 720p je to více), hmotnost bez příslušenství cca. 170 g.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.06.14 18:32

Hm, to vypadá velice dobře :-D ! Asi se začnu po ni ohlížet

Díky za dobrý tip!

Datum: 18.06.14 19:11

A ukázka fotek (schválně, za jak dlouho se tu objeví @bmbx s tím svým "žádný mobil nemá kvalitní foťák"): http://1drv.ms/UbAyZP

Při prohlížení fotky klikni na "Zobrazit originál" a ukáže se v plné velikosti (3× 34 MPx (z toho jedna (oheň) oříznutá) a 1× 8 MPx).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.06.14 20:03

Fotky také vypadají velice slušně. Opravdu se po tomto telefonu začnu shánět :-D

Datum: 18.06.14 20:09

Jenom pokud chceš dělat takovéto fotky, tak už musíš trošku umět fotit, automat zas tak dobrý není. Ale není to žádná věda ;)

Datum: 23.06.14 14:06

Tak onen kýžený telefon již mám, nakonec jsem ho sehnala za 4.500 - nový a v záruce )

Ještě se tedy zeptám, jakožto zkušeného uživatele - lze při natáčení kamerou přibližovat či oddalovat? A pokud ano, jak se to správně dělá?

Datum: 23.06.14 17:30

Tak to máš štěstí

Zoom se ovládá tlačítky pro ovládání hlasitosti.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.06.14 20:42

Bezva, moc díky! A ještě - jakou pamětˇovou kartu bych měla koupit? Za kolik se dá pořídit?

Datum: 23.06.14 22:08
Pokud si nestačí vnitřních 16 GB, doporučuji minimálně dalších 16 (microSD Claas 10), sám se na to taky chystám.

Datum: 24.06.14 14:49

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.