Jak vyřešit příjem digitálního signálu?

Od: Datum: 17.06.14 22:59 odpovědí: 14 změna: 18.06.14 15:02

Zdravím,

mám TV Samsung, asi poslední co nemá zabudovaný digitální tuner. Když jsem měla možnost být připojená na společnou anténu (Praha - Háje, orientace pokoje směrem na Žižkov), šly mi všechny kanály bez nutnosti set top boxu atp. Jelikož ted možnost připojení na domovní anténu nemám, mám půjčenou pokojovou anténu Hama (parabola a dvě vysouvací antény) a nejde to nechytnu jediný program.. Proč?

Jestliže mi předtím TV běžela i bez set top boxu, hádám, že by se dalo vyřešit pouze jinou anténou? Nechci zbytečně kupovat něco, co nebude fungovat.

Poraďte prosím.

Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.14 23:01
Protože uz se vysílá digitálně a k tomu potřebujete digitální tuner - setobox.
Ohodnoceno: 0x

Od: kathrine
Datum: 17.06.14 23:04

jak mi tedy vysvětlíte, že ještě před měsícem jsem na domovní anténě chytala kanály bez set top boxu?

Datum: 17.06.14 23:06

Patrně byl v STA signál z digitálního konvertovaný na analogový.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 17.06.14 23:09

programy nechytám od té chvíle, kdy nejsem připojená k panelákové anténě a mám tv připojenou jen na pokojovu, tak v tom asi problém nebude nebo ano?

Datum: 17.06.14 23:21

Píšete, že vaše TV nemá DVB-T tuner. Což znamená, že jediná možnost jak jste mohla přijímat TV ze společné televizní antény (STA) byl ten, že již byl signál pro účastnické zásuvky převedený z digitálního na analogový a tudíž jej vaše TV dokázala zpracovat. Jelikož už se analogově nevysílá a vaše TV nemá DVB-T tuner bude potřeba použít set-top box abyste digitální pozemní vysílání mohla na tuto TV přijímat. V tento okamžik vám sebelepší anténa nebude nic platná.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.06.14 23:25

každopádně pokud pořídím set top box a připojím pokojovou anténu, stále nemám záruku, že televize bude správně fungovat, pokud je pokojová antena nedostačující nebo se pletu?

Od: pepr®
Datum: 17.06.14 23:35

Nepletete. Záruku kvalitního signálu nemáte téměř nikdy. Záleží na spoustě okolností (umístění vysílače, výkonu vysílače, místních podmínkách, zdrojích rušení...). Takže jedině koupit Set-top box a uvidíte jestli pokojovka stačí nebo budete muset koupit venkovní anténu.

Datum: 17.06.14 23:24
Anebo se připojit zpět...

Datum: 17.06.14 23:26

k tomu bohužel kvuli reorganizaci bytu nemam možnost :/

Od: 111®
Datum: 18.06.14 13:25

jak tomu máme rozumět, že v zhledem kreorganizacito nejde? jde přece vatáhnout z STA třeba 5m kabel k TV

Datum: 18.06.14 15:02
Tomu nerozumí nikdo. Přitom stačí natáhnout kabel - náklady nula. A určitě toho chytne víc, protože jedna antena pravděpodobně stačit nebude...

Datum: 17.06.14 23:24

V tom ten problém právě je, STA měla zabudovaný konventor, který pro plnil jakoby úlohu setoboxu. Pokojová anténa to nedokáže, protože nic takového nemá.

Datum: 17.06.14 23:27

takže jediná možnost bude asi opravdu set top box...

Datum: 18.06.14 06:51

Nejlevnější settopboxy stojí do pětiset korun. A pro představu, já na jednu TV chytám signál pokojovou anténou v ložnici, která má okna na druhou stranu domu oproti vysílači, který je 8 km daleko...

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.