Jak odstranit flek na plazmové TV?

Od: Datum: 17.06.14 20:10 odpovědí: 7 změna: 18.06.14 23:04

Dobrý den, prosím o radu. Při čišténí plazmovky se mi vytvořil na časti obrazovky velký flek jak kdybych odleśtila néjaký ochranný povrch. Je to možné? Jinde to není a při zapntí obrazovky to nemá vliv na obraz.Jsem blbá :(

http://uloz.to/xa7Kc78m/10382…608-4217437237019436208-n-jpg

http://uloz.to/xLkPJkNf/10414…592-2885287434544838878-n-jpg

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.14 00:24

Zdravím

Na sklo obrazovky se můžou nanášet různé látky, které zabraňují odrazu světla z okolí. Správně se mají používat speciální čističe, které nejsou agresivní. V tomto případě jsem celkem na rozpacích co poradit. Nevím jakým čističem jste obrazovku čistila. Buď vám na skle zůstala nějaká mastnota a tu bych se pokusil odstranit saponátem a pokud se opravdu smyla ochranná vrstva agresivním rozpouštědlem, tak asi to provést na celou obrazovku, aby to nerušilo celkový obraz. Ale dost bych se divil že by běžný čistič ochrannou vrstvu smyl. A plazmovky většinou žádné speciální nástřiky nemívají.

Ohodnoceno: 3x

Od: dvojcevwesky*
Datum: 18.06.14 07:25

Dobrý den Vláďo, děkuju za názor. Mě je divné, že by to nebylo i jinde na obrazovce. :( Dá se ŕíct, že jsem to myla jen vlhkým hadříkem a dala jsem na něj opravdu nepatrně ( fakt jen tak kapicku) příravku gel. čističe na okna... A pak suchým leštila. Je možné, že to bylo velkým tlakem? Četla jsem i, že snad nějaké plazmy mají antireflexní vrstvu, která se dá setřít...?Nevím...Ani se to neupravilo, když jsem použila screen- cleaner na plazmové TV. Taky jsme si říkali, že když jsem to takhle domrvila, že by jsme to provedli přes zbytek obrazovky Ale aby nám ještě nevyzařovala nějaký UV záření :-D :( Ještě jednou děkuju.Péťa

Od: ben®
Datum: 18.06.14 07:30

Dobrý den, zda tam byla nebo nebyla nějaká ochranná vrstva je už asi jedno. Ale, mám zkušenost, že pokud je TV dlouho v prostředí, kde se kouří nebo páří z kuchyně, tak se na obrazovce utvoří vrstva nečistoty. Pokud se umyje, tak se zlepší barvy a jas .

Třeba je to i tento případ. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.06.14 21:52

Zdravím

Žádné UV záření vám nehrozí. Plazmovky fungují podobně jako doutnavky. UV záření hrozí u CRT obrazovek a to se vás natýká. Tu antireflexní vrstvu mají všechny monitory. Ono se taky klidně mohlo stát, že výrobce dobře neodmastil obrazovku a ta antireflexní vrstva tam byla vlastně jen naoko. Mě je jasné že máte nějaké výčitky svědomí. Podle mého názoru ale zbytečně. Zkusil bych reklamovat, pokud je ještě možnost. Chyba se stala pravděpodobně u výrobce. Aby se neodráželo okolí přes sklo monitoru, používají se různé finty. Třeba naleptání skla. Pokud jste použila gel, mohl vyrovnat naleptané nerovnosti. Ono se toho asi nedá moc zkazit. Zkuste obrazovku očistit lihem. Stejně se používá ve všech přípravcích na čistění monitorů.

Od: bmbx®
Datum: 18.06.14 22:33

vlada:

pokud vím tak UV záření není ani u CRT, tam bylo rentgenové záření a to šlo dozadu. A antireflexní vrstvu nemají všechny monitory, ale hlavně ty s lesklým povrchem.

doplněno 19.06.14 00:58:

Každý z nás občas něco kecne, ale je dobré to uvádět na pravou míru. Na příspěvek narazí někdo jiný v jiné souvislosti, bude to majitel CRT a chudák si k tomu pořídí sluneční brýle a bude se mazat krémem :-D

Datum: 18.06.14 23:04

Zdravím

Neberte to tak vážně. Myslel jsem škodlivé. Ale moje chyba. Kdysy jsme dávali před monitory skleněné filtry. Občas něco kecnu. Dělám hodně na montážích a snažím se vysvětlovat hodně lidově.

Datum: 18.06.14 22:38

Nastříkejte na obrazovku čistič na okna a hadříkem umyjte. Jistě to je špína. Žádné UV nehrozí.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.