Vymazaná paměťová karta

Od: Datum: 16.06.14 19:32 odpovědí: 8 změna: 17.06.14 16:52

Dobrý den. Hrubou nepozorností a omylem jsem si vymazal paměťovou kartu z fotoaparátu. Údajně ale jsou všechny záznamy na kartě uloženy trvale. Odborník je prý umí přečíst. Jde to opravdu a jak postupovat? Díky za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 16.06.14 19:44

takže když nahraju na paměťovku o paměti 1Gb třeba film 800 Mb a pak ho smažu s tím, že je karta prázdná a pak tam nahraju jiný film o velikosti 700Mb, tak tam nahrát půjde. může se to tam logicky vejít, když je tam "ten údajně trvale" uložený? nedává mi to logiku

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.14 19:53
avatar

Trvale uložené to tam není, ale soubor tam opravdu je, dokud není přepsán něčím jiným, jenom je "neviditelný". Pro obnovení takovýchto nepřepsaných souborů pak stačí jakýkoliv software jako Recuva, PhotoRec atd.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.06.14 06:03

Díky za naprosto skvělou radu! Stáhl jsem si program "Recuva" (v čs.verzi) a s naprostou lehkostí jsem ztracené snímky z "vymazané" karty získal. Díky móóóc

Od: host*
Datum: 16.06.14 19:52

Hlavně žádnou paniku a nenahrávejte na smazanou kartu nic nového. Pokud chcete dělat pokus, vemte si jinou podobnou kartu, něco na ní uložte, pak smažte a vyzkoušejte si doporučený software. Už v dobách DOSu šlo obnovit smazané soubory příkazem undelete. Při mazání delete se nemazal celý soubor, ale smazalo se první písmeno (znak) názvu a po undelete ho šlo nahradit a tím vrátit data zpět.

V dnešní době například na http://www.zdnet.com/blog/dig…photos-from-your-sd-card/1102 radí použít program Pandora Recovery 2.1.1 nebo Recover Files. I se stručným popisem. Případně se podívejte na google a hledejte pod klíčovými slovy "undelete" a "SD card" a najdete. Pokud se vám to povede, dejte vědět, aby se i případní další zájemci a uživatelé fóra Poraďte mohli poučit a měli z toho užitek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.14 06:14

Vaše rada mi moc pomohla při řešení problému. Zcela jse ho vyřešil pomocí programu "Recuva". Protože Vaší odpověd není možno (nevím proč zde ta možnost chybí)) označit jako dobrou, děkuji móóóc touto cestou.

Od: bmbx®
Datum: 17.06.14 07:27

Jen pro jednoduchou představu pro starec, příkaz pro vymazání v jakémkoliv přístroji PC, fotoaparát, MP3, mobil...způsobí pouze označení souboru, že už není potřeba, ale data zůstávají a proto lze obsah kdykoliv obnovit, ale pouze do té doby, dokud se na paměťové médium nezapíše nový soubor, který se píše do prázdných míst, ale i do označných pro smazání, které jsou povžovány jako prázdné. I po tkzv. rychlém formátování data na médiu zůstávají, neboť se vymaže pouze FAT (file alocation table), která se dá přirovnat obsahu knížky, jsou v ní údaje jaké soubory a v kterých místech na médiu jsou uloženy.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.06.14 16:52

Bezvadné vysvětlení. Děkuji

Od: stan33
Datum: 16.06.14 20:06
Tak teoreticky je to jako u hdd a ta data tam jsou dokud není potřeba misto na kterém jsou fyzicky uložena-tj dokud je nepřepíšete, ale pokud šlo o formát karty tak budou asi pryč. Já znám jen program pro Android, na pc nemám zkušenost.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.