Jakou má spotřebu nabíječka?

Od: Datum: 08.07.14 18:06 odpovědí: 4 změna: 08.07.14 21:39

Jak spočítám, jaký výkon - jaký odběr - má nabíječka na telefon? (A v přepočtu na peníze, mám klasický tarif, nevíte kolik u ČEZu stojí jedna kWh?). Domnívám se, že podle klasického vzorce o výkonu el. spotřebiče P=U*I to asi nepůjde, co?

Údajde o nabíječce na telefon Hawei Ascend P6

INPUT: 100-240V střídavý proud 50/60 Hz 0.2 A

OUTPUT: 5.0V stejnosměrný proud 1.0 A

Děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.14 18:23

Při nabíjení bude odběr 6 až 7 W. Naprázdno nejvýš 2 W.

1 kWh stojí asi 4 Kč.

doplněno 08.07.14 19:05:

Mimochodem - můj VYPNUTÝ počítač má odběr 18 W.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.07.14 18:30
Naprázdno neměřitelný, mám wattmetr s rozlišením 0,1 W a u moderního spinaneho zdroje bez zátěže ukáže nějakou desetinku po připojení (nabití kondenzátoru) a jinak nula. Elektroměr to taky nepostřehne
Ohodnoceno: 2x

Od: thomas100*
Datum: 08.07.14 18:51

Nemám zkušenost přímo s touto nabíječkou, ale

1. odběr proud na prázdno záleží hlavně na kvalitě spínaného zdroje

2. měřit odběr u spínaných zdrojů je poměrně komplikované, jelikož odběr není symetrický (v obou půlvlnách) a tak s tím majé mnohé elektroměry problém.

Odběr mimo jiné není v čase konstantní. Velká čísla to ale nejsou a pro peženěku je to oproti jiným žroutům v domácnosti zanedbatelná položka.

Od: rv
Datum: 08.07.14 21:39

Kdyz to nemuzete zmerit, tak nechte nabijecku v zasuvce. Za hodinu na ni sahnete a bude-li studena, spotreba je zanedbatelna.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.