Jak rozpohybovat elektromotor

Od: Datum: 09.06.14 19:16 odpovědí: 9 změna: 16.06.14 12:01
Prosím poraďte jak rozpohybovat elektromotor na čerpadle na vodu? Děkuji všem :-D
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 09.06.14 19:29

Dobrý den, pokud je to čerpadlo podobné mému, tak se musí nejdříve zalít vodou. Na sucho se motor pohne nerad. Jinak, já mám na motoru vzadu vrtulku a tou se dá opatrně otáčet.

Ona je tedy pod krytem, ale jde tam něco vrazit nebo odkrytovat (dočasně). Zdravím!

doplněno 09.06.14 19:45:

No, ten elektromotor mám pevně spojený přes hřídel s čerpadlem. Pokud ho máte vyndaný, tak bych to dělal stejně - přes tu vrtulku. Záleží na tom, co je to za motor, resp. jestli není už uvnitř "po smrti", když s ním nejde otočit (mechanicky). Nebo myslíte rozběhový kondenzátor?

To já u čerpadla snad ani nemám, ale možná u toho Vašeho být má.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.06.14 19:39
Já potřebuji rozpohybovat přímo elektromotor, ale čerpadlo to bude podobné tomu vašemu.
Datum: 09.06.14 19:45

nevím co je to za motor ale jestli nejde protočit hřídelí tak rozebrat a doufat že to jsou pouze ložiska

doplněno 10.06.14 19:14:

vlado řeč je o motoru tam se asi mazat vodou nebude

Datum: 09.06.14 19:51
Rozebiram, tak uvidíme ;) jinak jsem koukala na ceny nových i použitých a protocily se mi bulvy:-D
Datum: 09.06.14 23:21

Zdavím

Pokud je seklé, tak si vemte šroubovák a protáčejte a protáčejte. Po pul hodině se začne točit bez odporu. Pokud to neuděláte, tak zhoří. Hlavně ho nenechte točit bez vody. Ložiska jsou mazaná vodou, takže nasucho to nejde.

Datum: 11.06.14 14:30

Tak je v něm písek*ee*

Od: ben®
Datum: 11.06.14 23:32

Dobrý den, písek do elektromotoru zrovna nepatří. Možná to není písek, ale rez. Možná byl ten motor zaplaven vodou při záplavách. No, máte asi tři možnosti - zkusit vyčistit a opravit doma, odvézt motor do opravny nebo koupit jiný. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.06.14 21:25

Zdravím

Zkusím doplnit. Tyto motory jsou stavěné na trvalé ponoření ve vodě. Nevadí jim ani písek ani záplavy. Ale protože normální ložisko plněné vazelinou není stavěné na tyto podmínky, jsou ložiska mazaná čerpanou kapalinou. Pokud se motor nějakou dobu netočil a nebo nebyl ponořený v kapalině, drobné nečistoty a částečně koroze omezí kluznost. Takže opatrně rozhýbat, ale v kapalině.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.06.14 12:01

No, když tohle čerpadlo není ponorné, je to klasické staré velké, co stojí venku za plotem:) Každopádně, našla jsem známého, který mi řekl, at čerpadlo dotáhnu, že se na něj mrkne, tak uvidíme...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.