Jak vyrobit chladící box na zeleninu?

Od: Datum: 28.05.14 11:52 odpovědí: 11 změna: 03.06.14 12:31

Ahojte,

chtěl bych si doma vyrobit chladící box na zeleninu(potřebná teplota 7-14 C. Mám sklad ve kterém je z desek udělaná "místnost" 2x1,8x2m. Vím že je potřeba ji zaizolovat nějakým polišem(5mm nebo 10mm). Ale jak tam dostat to chlazení. Profi klima stojí kolem 20 a to se mi nechce dávat z ruky, protože návratnost by byla necelý rok :(

Lze to udělat tak že vypreparuju ze staré ledničky vnitřnosti a udělám si z "místnosti" velkou lednici?

Pokud ano, tak jakým způsobem by to šlo? Popřípadě nějaký odkaz na sestavení tohoto hybridu?

Moc děkuji za odpověď a rady jak na to. Teplota stoupá a je potřeba to řešit rychle :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.05.14 12:05

Mrkněte třeba sem, ale stejně je všude potřeba chladicí agergát... http://www.ireceptar.cz/domov…spiz-misto-podzemniho-sklepa/

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.05.14 13:04

V domácích podmínkách bez znalostí a vybavení nemáš šanci.Ledničku se ti nepodaří vypreparovat bez rozpojení komponentů.Pak to musíš sletovat,naplnit a to si myslím,že doma neuděláš pokud nejsi chlaďař. Lednička by ti stejně nějakou místnost nevychladila,kompresor by jel stále a utavil by se.

Ohodnoceno: 2x

Od: bablin
Datum: 28.05.14 13:16

Někde jsem viděl to stejný co bych potřeboval u borce co takhle chladí vajíčka Ale je pravda, že říkal že to bylo celkem pracný a hlaně mu to dělal chlaďař...

Datum: 28.05.14 13:19

"a hlaně mu to dělal chlaďař..."

No právě..

Ohodnoceno: 2x

Od: bablin
Datum: 28.05.14 13:22

Já sámbych to nezvládl, to vím Ale spíš mě zajímalo technické provedení, zda to vůbec takhle jde. Ještě mě napadl agregát z mrazničky. Ale zase aby nezamrzal... Samozřejmě bych pořídil ještě termostat aby vypínal motor jakmile se dosáhne požadované teploty...

Datum: 28.05.14 13:34

Prostor 2x1,8x2m je poměrně velký...nato, aby k jeho uchlazení stačil kompresor z běžné lednice.

Dá se samozřejmě spočítat jaký chladící býkon by byl potřeba. Nicméně k tomu je potřeba znát další podrobnosti o "stavbě", teplotách okolí..atd.

Datum: 28.05.14 13:38

Mraznička má výkonnější kompresor,ale stejně to vychlazuje menší prostor.Se zamrzáním by nebyl problém,dal by se jimý termostat.Nejlepší sehnat někde chladící box-takovou tu velkou lednici co bývala dříve někde v kuchyních v hospodách.Je to velké jako velká šatní skříň.Zase ta spotřeba je někde jinde.Osobně bych poscháněl něco na bazoši nebo poptal nějakého chlaďaře. Pokud to máš na zeleninu na prodej tak se to určitě vyplatí,když to potřebuješ tak velké.

doplněno 28.05.14 13:44:

Nebo koupit starší chladící nástavbu z auta,minulý týden jsem byl u jednoho a zrovna ji koupil a chtěl zapojit. Na bazoši chce za dvě 8000.

doplněno 28.05.14 13:50:

Třeba něco takového http://dum.bazos.cz/inzerat/3…OBREM-STAVU-ZA-PAR-KOROPN.php

Datum: 28.05.14 16:30

Kdybych něco podobného stavěl, tak použiju normální klimatizaci. buď split nebo mobilní.

Stačí upravit čidlo termostatu (aby si myslel že při skutečných 7° je tam třeba 20°).

Je to nejjednodušší a nejlevnější varianta.

Od: kolbrain
Datum: 03.06.14 11:36

A je to možné udělat i z této domácí klimy? http://air-conditioning-syste…ac-14020-air-conditioner.html

Datum: 03.06.14 12:28

Proč by to nebylo možné? Stačí ji otevřít, najít čidlo termostatu a vedle něj dát nějaký topný odpor, žárovku nebo něco jiného hřejícího...

doplněno 03.06.14 12:47:

Tak namrzat bude zcela určitě, ale každá klimatizace (nebo alspoň všechny které jsem viděl) mají automatické odtávání... takže pro malý a dobře izolovaný box to ničemu vadit nebude.

Od: kolbrain
Datum: 03.06.14 12:31

Protože jsem se dozvěděl od chlaďaře, že po předělání bude klima zamrzat...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.