Nabíječka mobilu nenabíjí v někt. zásuvkách

Od: Datum: 21.05.14 19:33 odpovědí: 11 změna: 22.05.14 07:48

Zdravím, objevil jsem takový fenomén u mobilu HTC resp jeho orig. nabíječky, kdy tato nabíjí jen v některých (českých) zásuvkách 230V. Jde o dvoukolíkovou lehkou nabíječku s USB výstupem 5V 1A. Setkali jste se s tím někdy? čím to je způsobeno? Dík. (třeba nová dvojzásuvka tango ani ťuk a jednozásuvka OK, zajímavé, že). Jen pro možné spekulace, pro spotřebiče jsou zásuvky o kterých je řeč funkční.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.05.14 19:37

Má to v těch zásuvkách dobrý kontakt? A ostatní spotřebiče v těch zásuvkách fungují? Možná bych opatrně zkusil poohnout vidlici a zkusil znovu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.05.14 19:44

Ano. Je to způsobeno špatným kontaktem vidlice nebo nabíječky v zásuvce. Většinou stačí vidlici v zásuvce trošku povytáhnout, to znamená nezasunovat nadoraz.

doplněno 21.05.14 20:02:

Je to o vzájemném postavení kontaktů. Každá zásuvka je trošku jiná a kontakty na vidlicích a nabíječkách jdou často jakoby proti sobě. Nejsou rovné a silné jako u vidlice s uzemněním.

Datum: 21.05.14 19:46

jo jo, ai tak. zkoušel jsem povytáhnutí, ale myslím, že to nic neudělalo. Tal trochu záhada hlavolamu

Od: bmbx®
Datum: 21.05.14 19:56

Pro vyloučení nedobrého kontaktu, bych to zkusil ještě jednou přes prodlužovačku, nebo rozdvojku

Ono to totiž nemá žádné jiné vysvětlení než špatný kontakt...

Datum: 21.05.14 19:59

tuhle HTC nabíječku mám taky a zatím se mi nestalo, že by někde nefungovala, zajímavé :) mám dvojzásuvku Tango hned u postele, kde ji používám nejčastěji - no problemo

Datum: 21.05.14 20:09

ano, to je ona.

Datum: 21.05.14 20:37

Já bych nejledal závadu v zásuvce,ale zkusil nabíječku otočit ve smyslu fáze -nulák.

Od: bmbx®
Datum: 21.05.14 20:57

jmhad:

i to se stává, ale v případě nabíječky na principu pulzního zdroje je to totální 3.14čovina :-D

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.05.14 21:07

Má to menší průměr kolíků, tak holt někde nemá kontakt.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 21.05.14 22:13

Problém je jediný. Klasická zástrčka má celokovové kolíky a u nabíječek je kovová část na konci. Pak záleží na správné instalaci zásuvek - u našich by to dělat nemělo, ale nutno dodržet předpis pro instalaci. U prodlužováků a rozboček jsou taženy úzké mosazné plíšky a pokovená část kolíků projede plíšky a ty sevřou umělohmotnou část. Ve vašem případě by asi pomohlo nezasouvat nabíječku na doraz.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.05.14 07:48

Zdravím

Prakticky to samé se mě stalo taky. Nakonec jsem zjistil že jeden z kolíků zalézal do zdroje. Vůbec to nebylo poznat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.