Z kamery do PC

Od: Datum: 20.05.14 17:49 odpovědí: 6 změna: 24.05.14 22:44

Dobrý den,

chci se zeptat jestli by mi někdo neporadil:

Mám spoustu záznamů na kazetkách ze staré kamery, která již nefunguje. (nejde přes kabel propojit do TV aby hrála)

Slyšela jsem o nějakých video "kazetách", do kterých se kazetka z kamery strčí a dá se to pak přehrát přes video.

Nevíte někdo jestli se to dá ještě někde sehnat, popř. nějaký jiný tip, jak o staré záznamy nepřijít a mít je např. na CD, v počítači nebo tak?

Doufám, že to někdo pochopí o co mi jde - já se v těchto věcech vůbec nevyznám :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.14 18:16

Docela to chápu. Záleží na tom, jaké kazetky to jsou. Redukce, o které se zmiňuješ, je pouze na kazetky VHS-C a stále se prodává. Ale v kamerách se hodně používaly i kazety Hi8 a další. Takže v první řadě zjisti, jaké ty tvoje kazety mají označení.

Ohodnoceno: 2x

Od: helenaa
Datum: 20.05.14 21:13

kazetky jsou: SONY MP standard video 8

Od: bmbx®
Datum: 20.05.14 22:30
Na kazety Video 8 zadná redukce neni, musíte si nekde nejaký prístroj na prehrani pujcit, nebo to nechat zdigitalizovat, jsou firmy co se tím zbyvaji.
Ohodnoceno: 2x

Od: helenaa
Datum: 24.05.14 19:52

Děkuji, tak funkční kamera už by měla byt na ceste :) a ted druhý dotaz - nějaký program, návod jak to pak dostat z kazetek třeba do pc?

Od: bmbx®
Datum: 24.05.14 22:08

jen prográmek nestačí, musíte mít buď TV "kartu" s analogovým videovstupem, nebo tkzv. grabovací "kartu" na video, píši úvozovky, neboť obojí existuje i jako USB. K tomu už patřičné programy na digitalizaci budou, většinou umí zpracování na i klasické DVD.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.05.14 22:44

Nejlevnější a nejjednodušší řešení je asi video grabber.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.