Pruhy ve fotografii

Od: Datum: 18.05.14 11:53 odpovědí: 4 změna: 18.05.14 20:51

Potřeboval bych poradit s vadou fotoaparátu, možná odvislou od nějakého nastavení. Ve fotografiích se mi, čas od času, objevují šikmé pruhy, začínající vpravo nahoře a jdoucí šikmo dolů doleva. Objevují se zejména, když se světlo na straně, nebo za fotografem. Jelikož mi to zkazilo už několik fotografií, chtěl bych poradit, co s tím.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.05.14 13:59

To bude asi vadný snímací čip, já bych to reklamoval, jestli ještě de.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.14 14:01
avatar

Špatným nastavením to není..

Neznám žádný způsob nastavení fotoaparátu, který by na výsledných fotografiích dělal podobné pruhy.

Pokud je v záruce, reklamujte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.14 19:39
avatar
Toto jsem resil u Canonu, vadný čip, vyměněni po záruce, dokonce po čtyřech letech, některé série čipů byly vadné a vyrobce to řešil takto. Opravu prováděl awh servis.
Www.awh.cz
Byla to A95, dnes už hhistorie; Na jejich stránkách jsou kontaktní informace
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 18.05.14 20:51

Jo firmě Sony vse vymklo v určitém období dodržení technologie a různé velikosti čipů z toho období měly nebo neměly časem problémy. jelikož je Sony předním dodavatelem snímacích čipů, odneslo to tehdy mnoho značek a modelů digitálních foťáků a videokamer. Sony zveřejnila modely kterých se to týkálo a bezplatně ty čipa nechalo měnit po celém světě. Ale to je snad víc jak 10let. Ta závada měla několik projevů a dost drastických co se obrazu týká.

Já osobně bych dle přiložené ukázky, vůbec neviděl vady v obraze jako projev vadného čipu. Je to nějaké rušení, spíš bych viděl vadu ve fotoaparátu, že je na to citlivý, nebo bych se pídil co bylo zrovna na blízku, nebo co za elekroniku běží v kapse. Nebylo na blízku vedení vysokého napětí? Už jsem měl v ruce foťáky co byly docela choulostivé na elmag. pole, nebo jen mag. pole a 50Hz

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.