USB WIFI do PC

Od: Datum: 17.05.14 09:57 odpovědí: 7 změna: 17.05.14 12:24

Zdravím

Chtěl bych poprosit rádce. Jezdím často mimo republiku a i doma jsem většinou na montážích. Potřebuju mobilní Net na Notbuku, tzn. dostat se na Seznam a na Skype bez videa. V současné době začali operátoři nabízet různé předplacené WIFI. Nechci závazek na několik roků, protože nevím kde budu zítra. Většinou je to nějakých 50 M na den dat a po překročení pokles na rychlost 16 k/s. Pokud si zapnu sledování systému v Ubuntu u Skype, vychází mě přijatá data kolem 8 k/s a odeslaná také (bez videa). Operátoři slibují, že by to mělo na Skype stačit. Takže otázka. Máte někdo zkušenost jestli mě i po překročení limitu dat pojede Skype? A nevíte jak je to s pokrytím signálu v naší republice? Zajímaly by mě jakékoliv zkušenosti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 17.05.14 10:07
avatar

Dobrý den, zkušenost s tím nemám, ale u toho signálu bych předpokládal, že bude stejné pokrytí, jako u mobilního volání. Takže, někde dobré, jinde horší (výpadky) a někde nic. Je to docela loterie, ale zkusit to můžete. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bmbx®
Datum: 17.05.14 10:59

Srovnávat kvalitu pokrytí Wi-Fi ať už je poskytovaná jakýmkoliv operátorem s kvalitou pokrytí mobilního volání je nemožné, pokrytí Wi-Fi je podstatně horší než pokrytí volání ( z principu distribuce signálu) a v okamžiku kdy se člověk pohybuje bude mít velký problém, lepší jsou od mobilních operátorů mobilní data. Stačí se podívat na mapu přístupových bodů Wi-Fi, to je tak pro uživatele kteří to chtějí využívat an konkrétních pár místech, kde Wi-Fi zrovna poskytovaná operátorem je.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: 111®
Datum: 17.05.14 10:26

nevím jestli máš chytrý telefon, ale pokud ano, zkus si nainstalovat Skyp do něj a vyzkoušej. Z operátorů tady já používám karty mobil.cz a tescomobil.cz. U Tescomobil je možnost volby dat . Předvolba je 20Kč/den=přednastaveno, ale já zvolil 150,-/30dní a dobrý. Použíbám to do USB brčka od O2...

doplněno 17.05.14 18:37:

já koupil Tescokartu za 75,-, tak jsem ji bral na vyzkoušení právě do USB modemu od O2. On jede i pro jiné operátory. Jak to je pod Linuxem netuším.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vlada*
Datum: 17.05.14 11:34

Zdravím

Díky. Chytrý telefon nemám, potřebuju to spíš na notbuk. Ono s pokrytím je to špatné třeba i v Rakousku. Já nesleduju, ani nestahuju filmy, ale především data. A ten telefon přece jenom není to pravé ořechové. Především je pro mě nutný Skype. Každý den mám aspoň hodinu provozu. 50 M by mě teoreticky mohlo pokrýt asi 3/4 hodiny Skype bez videa. Ale nemám to jak ověřit. Operátoři píší, že omezení rychlosti by se mělo týkat především filmů. Nevím.

Datum: 17.05.14 11:55

Ahoj ,normálně si vyhledej a zakup sadu pro mobilní internet tzn.modem a mobilní internet na 3 měsíce zdarma (jsou od různých operátorů) , najdeš i na aukru ,já na chatě používám jak O2, TAK VODAFON, je to v horách a signál opravdu mizerný , takže nejde připojení 3G, jenom EDGE, je to pomalé ale na běžné maily a zprávy to stačí , u skype pokud není opravdu dobrý signál tak ani nepokecáš a musíš jen psát ale aspoň něco.Na běžný provoz to stačí , vyzkoušej a přikoupit data si můžeš kdykoli ale mě to stačí bohatě.

Tak zdar,pokud budeš kde je 3G tak je to úplně v pohodě , pokrytí najdeš na mapkách operátorů.

doplněno 17.05.14 12:00:

http://aukro.cz/usb-modem-hua…net-notebook-i4234805269.html

něco takového třeba

doplněno 17.05.14 12:02:

rovnou od operátora to jde taky ,aby jsem nedělal někomu reklamu to nechci.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vlada*
Datum: 17.05.14 12:21

Zdravím

Od T-mobilu už mě kdysi toto poslali, ale nejelo to na Linux, tak jsem musel vrátit. Ale jinak dík.

Od: bmbx®
Datum: 17.05.14 12:24

vlada:

nemusíš mít chytrý telefon, stačí mít telefon co má podporu mobilních dat a modem, třeba takový mobil máš, já takto několik let používal SE W910 připojenou přes USB nebo Bluetooth, chytrý telefon ti poskytne jen tu výhodu, že si na něm vytvoříš vlastní Wi-Fi přístupový bod a na notebooku pak chytáš Wi-Fi z toho mobilu, který máš v kapse. Stačí si u operátora zajistit mobilní data, je to opravdu jistější než si zřizovat u operátora Wi-Fi. Pokrytí je téměř stejné jako pokrytí samotného volání, přestože je rychlost různá, ale chytneš internet téměř všude.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.