DVD s 3x cinch -> SCART + STB IN

Od: Datum: 12.05.14 17:03 odpovědí: 1 změna: 12.05.14 18:19

Ahoj, předmět zní asi docela podivně, ale pokusím se to nějak vysvětlit.

Babička dostala nový DVD přehrávač LG, který má jako jediný výstup 3x cinch (tedy kompozitní video - žlutý + audio - červený a bílý). K němu byla kabelová redukce na SCART.

Dále má satelitní přijímač s vstupem SCART (právě pro tato zařízení) a výstupem SCART do TV. TV má jen jeden SCART vstup.

Se starým DVD přehrávačem vše fungovalo tak, že při vypnutém satelitním přijímači (dále STB) byl jakoby průchozí pro DVD přehrávač a tak stačilo STB vypnout, zapnout DVD a vše automaticky fungovalo, stejně tak naopak.

Jenže jsem zjistil, že STB tento nový DVD přehrávač neumí rozpoznat (zapojeno je jen 5 PINů na scartu) a tedy při vypnutí STB a zapnutí DVD se nepřepne a nefunguje - není obraz.

Proto by mě zajímalo, jestli by nešlo SCART vstup STB nějak "obechcat", aby jej stejně jako dřív rozpoznal jako zapojený, tedy nějakým propojem. Díval jsem se na pinout SCARTu a bohužel mě žádná funkční možnost nenapadá.

Kdyby někdo o něčem věděl, budu moc rád ;)

Jinak mě jako jediná funkční možnost napadá přepínatelný slučovač 2x SCART -> 1x SCART, ale zabere místo, vypadá to nevkusně a je to další výdaj navíc... no a nebude to fungovat tak pěkně automaticky, jako to fungovalo dříve.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: osel59
Datum: 12.05.14 18:19

To asi jen tak neochčiješ z kompozitu RGB výstup neuděláš. A nemá televize i vstup 3x cinch - kompozit? Třeba čelní pod víčkem pro kameru?

Ale napadá mě, zda není scart IN na STB průchozí pouze pro RGB signál (standard pro použití Scartu) a kompozitní signál z DVD nepropustí. Podíval bych se do menu nastavení výstupu STB (RGB nebo kompozit) a nastavil kompozit. A v menu nastavení vstupu televizoru (RGB nebo kompozit) rovněž kompozit - pokud televizor tohle nastavení umožňuje, bývá to detekováno automaticky. Ale věštím z koule, neuvádíš typy zařízení.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.