Co zkontrolovat při koupi použitého el spráku

Od: Datum: 10.05.14 15:45 odpovědí: 1 změna: 10.05.14 23:03

Chceme koupit na chatu krátkodobě použitý elektrický sporák. Je celkem jedno jestli s litinovými plotýnkami nebo sklokeramickou deskou.

Zaměřujeme se na málopoužívané sporáky maximálně pár let staré, nebo nejlépe ještě pár měsíců v záruce. Ze značek asi klasikcy Mora nebo Gorenije což je vlastně jeden a ten samý výrobce.

Kupovali jsme totiž už dříve na chatu použitý sporák a nedoléhali na něm dveře. Což jsme zjistili až po čase kdy jsme chtěli péct.

Můžete poradit co a jak si zkontrolovat při koupi spoužitého el. sporáku?

Budu mít sebou elektrikáře, který by sporák na zkoušku zapojil na šňůru do zásuvky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.05.14 23:03
avatar

pokud budou litinové plotýnky a stupňovitá regulace teploty do 6, přepněte na 2 - v tomto případě jsou topné spirály zapojeny do serie a pokud bude plotýnka po krátké době teplá, je momentálně v pořádku; u sklokeramiky s termostatem v každé varné zoně odzkoušíte zapnutím jednotlivých topných zon popř, duozon; odzkoušení ale pouze do zásuvky 230V bude trochu problematické na rychlé odzkoušení, lepší bude 3x230/400V, pokud ovšem budete mít tuto možnost; jinak postupně připojovat jednotlivé okruhy; z dveřmi už máte zkušenosti, ještě je dobré zkontrolovat rovinnost litinových ploten - mohou být zkroucené přehřátím a pak trvá ohřátí obsahu hrnce velmi dlouho i v případě, že máte krásně rovné dno nádoby

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.