Flash nebo externí hard disk?

Od: Datum: 07.05.14 21:00 odpovědí: 7 změna: 09.05.14 16:19

Dobrý večer, chtěla bych se Vás zeptat na názor.

Když potřebuji zálohovat data z mého PC, je lepší na externí hard disk nebo na flashku? Jaký je v nich rozdíl, kromě jejich vizuální velikosti? Co umí externí hard disk navíc oproti flashce?

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.14 21:03

Volil bych externí HDD z důvodu lepšího poměru cena/GB (32GB flash disk stojí od 400 Kč výše, 1TB HDD nestojí ani 2.000). Přesněji já flash disk použít ani nemůžu, protože moje zálohy mívají 250+ GB...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.05.14 21:04

Externí HDD je podstatně větší než fleška. Jak na rozměry, tak na množství dat co se na něj vejdou.

Datum: 07.05.14 21:06

Flash disk je rychlejší a externí HDD je cenově výhodnější cena/GB. A taky flash disk když spadne na zem nic se neděje u externího HDD po spadnutí na zem většinou je už nepoužitelný.

Ohodnoceno: 0x

Od: bmbx®
Datum: 07.05.14 21:16

Pokud hardisk neběží tak většinou přežije i pád, jak zde bylo zmíněno má rozhodně lepší poměr cena / kapacita proti flash, lze z něj v případě poškození lépe zachránit data než z flash, přestože je harddisk mechanická záležitost, je proti flash spolehlivější a snese podstatně víc zápisů / přepisů. Pokud nevlastníte USB 3, nemá cenu zde hovořit o tom co je rychlejší.

Datum: 07.05.14 22:10

Nepíšete kolik GB nebo TB?

A určitě pevný disk je spolehlivější.

Pokud chcete zálohovat jen několik X GB, tak bych možná volil kombinaci jak flashdisku (mobilita a hlavní zdroj) a taky pevný disk (uložený na pevné bezpečném místě a jen minimální používání)

Datum: 08.05.14 15:00
Vzhledem k tomu že mi během posledního půl roku odešly tři flešky se taky přikláním jednoznačně k hadrdisku. Pro flešku je jediný argument jen velikost a to že běží bez napájení.

Datum: 09.05.14 16:19

záleží na tom, kolik dat zálohujete. Flešky mají velikost přívěsku na klíče a běžnou velikost paměti 16 GB. To už je paměť, jakou normálními pracovními soubory těžko zaplníte. Vnější hard disk je hard disk se vším všudy. Obrovský paměťový prostor, ale taky velké rozměry a horší přenositelnost.

Já zálohuji tím způsobem, že si zkopíruji celý pracovní strom adresářů na flešku a přenesu data z jednoho PC na druhý. Tak si udržuji všechna data na dalších dvou místech.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.