Mobil s WIFI , jinak nic

Od: Datum: 07.05.14 17:59 odpovědí: 10 změna: 09.05.14 09:56

Chci zakoupit mobil kvůli wifi přenosu internetu. Měl jsem v ruce jakýsi Samsung young, provedení hodnotím na výbornou. Ale jelikož jsem už postarší, nesnesu na displeji ikonky typu chat, you tube a tyhlety ptákoviny pro mladé. Telefon mám na "vážnou práci". Byl by takový nějaký konfigurovatelný, pro konzervativce, do 3000 Kč?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.14 18:33
avatar

Každý chytrý telefon je konfigurovatelný. Ikony, které na ploše zkrátka nechcete, odstraníte.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ad®
Datum: 07.05.14 19:07

Tím bych si nebyl tak jistý. Na mém mobilu to nejde. Například stáhlé aplikace odstraním, šlo odinstalovat i nějaké jiné věci ale dost mi jich tam zůstalo(hangouts, social hub, gmail, už vím proč mít internet v mobilu).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.05.14 22:25
avatar

Já nemluvím o odinstalování, ale o odstranění ikon z úvodní obrazovky

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.05.14 08:03
avatar
Pro Vaše požadavky jistě dostačuje, jen si pro jistotu ověřte, jestli umí "WiFi hotspot", ale myslím, že tuto funkci mají už všechny dnešní telefony.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.14 08:23
avatar
Vyber si mobil který se ti bude líbit bez ohledu na ikony. Mobily dneska používají systém více pracovních ploch takže si na hlavní ploše necháš jen ty ikony které používáš a ostatní přetaháš na jinou obrazovku tím pádem
tě pak žádný fackabuk na ploše neirituje.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ad®
Datum: 08.05.14 09:39
Já ti rozumím, mě to nejde ani odstranit, natož odinstalovat. Nebo to jde a možná nevím jak. Mám android a když dám odstranit, tak to nic neudělá. Taky mě to štve.Pokud víš jak bych to mohl odstranit byl bych moc rád.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.14 15:16
avatar
Může to být mobil od mobilu jiné ale většinou stačí na ikoně chvíli podržet prst a ona buď změní barvu nebo začne blikat. Pak už s ní jde pohnout do stran a přetáhnout na jinou obrazovku nebo směrem k hornimu okraji, kde by se měl objevit koš. Odinstalaci celého programu musíš řešit v nastavení kde by se ti v položce aplikace mělo podařit otevřít seznam instalovaných programů. Když na konkrétní poklepeš nebo na něm podržíš prst tak se ti objeví jeho vlastnosti. Tam pak bývá i volba odinstalovat. Bohužel to tak nefunguje u všech. Hodně bordelu je "povinnou" součástí Androidu. To jsou programy o kterých si výrobce mobilu myslí že bez nich nejde žít nebo je tam přidal google - majitel androidu.
Na jejich odstranění je potřeba root telefonu a to není záležitost pro úplné laiky.
Amatér by pak ještě mohl zvládnout i zakázání witget. To jsou programy který ti na plochu vypisují počasí a další nesmysly.
doplněno 08.05.14 15:22: Existuje androidí utilitka SystemApp remover. Která teoreticky má umět odstranit vybrané programy ale nejsem si jistý jestli taky nevyžaduje ROOT práva.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.05.14 06:56

Jo takhle. Google je majitel Androidu. Já vysloveně nesnáším, když se za mne snaží někdo přemýšlet a natvrdo mi nainstaluje něco, o čem ON si myslí, že bez toho nejde žít. Google je typický, dost se nám sere (pardon) do života obecně. Jediné řešení je pak asi Nokia se svým OS.

doplněno 09.05.14 07:19:

Takže asi Nokia Lumia 520.

Datum: 09.05.14 09:56
avatar

Takže Lumia ne, protože Windows Phone je od Microsoftu. Nokia má Symbian, MeeGo a Maemo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.