Zmizely nahrávky na HDD na TV LG

Od: Datum: 02.05.14 16:26 odpovědí: 3 změna: 02.05.14 20:35
avatar

Zdravím.

Mám na TV LG 50PM680S připojený HDD Verbatim. 4 měs. fungoval v pohodě, používal jsem ho jak na nahrávání, tak na Timefhift.

Ale cca před 14-ti dny jsem zjistil, že některé nahrávky nejdou přehrát. Jedině smazat. No nebylo to nic důležitého, neřešil jsem to a smazal. A před pár dny mi přestal fungovat Timeshift. Zapnutý byl, ovládání se zobrazilo, ale prostě nenahrával. Po pár vypnutí a zapnutí TV a HDD jsem to rozchodil, ovšem taky jsem zjistil, že je HDD prázdný.

Sám jsem ho určitě nesmazal, žádnou hlášku o smazání jsem neviděl, nepotvrzoval. Jen TV minulý týden se sama vypla a zapla. (ovladač na stole) a pak jindy ještě jednou. Software v TV jsem neaktulizoval, až dnes, když už je HDD odpojený.

Chtěl jsem zkusit zachránit to v PC. Vím, že je HDD naformátovaný pro TV, ale třeba by si nějaký Recovery soft s tím věděl rady. Ovšem jelikož ho Win7 nevidí v Počítač, tak ho ani Recovery nenajde. Ve Správci disků je a i v Zařízení a Tiskárny ho vidím.

Ve Správci disků, je vidět rozdělení na tři oddíly, 465,71 + 47 + 9(nepřiřazeno) všude je napsané Volné místo 100%.

Ovšem, někde mi to ukázalo (už nevím kde) že je velikost disku pár kB. Možná jen proto, že ho PC nemí přečíst.

Ve Správci je jediná možná aktivita s tím HDD odstranění svazku, ovšem to už se pak k těm datů, které by tam mohly být nedostanu vůbec, je tak?

Nemáte nápad, jak zviditelnit HDD pro Win7 a podívat se co na něm zůstalo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 02.05.14 16:36
avatar

Dobrý den, podívejte se viz odkaz a stáhněte si tu utilitu. Ta je pro OS WIN-XP, ale zkusit si ji můžete. Nevím, ovšem, jestli to pomůže. Jiné řešení neznám - ani pod OS Linux. Snad nedošlo v TV ke zformátování HDD. To už by byl čistý. Zdravím!

https://www.poradte.cz/pocita…e-z-televize-na-flesku.html#3

doplněno 02.05.14 17:35:

Jestli máte možnost zkusit tu utilitu pod OS WIN-XP, tak tam je funkční určitě. Ovšem, ten HDD může být i poškozen nebo je problém jinde.

doplněno 02.05.14 18:48:

To neaktivní tlačítko jsem měl také, ale při spuštění té utility pod OS Linux (přes Wine). Pod OS WIN-XP to fungovalo hned a dobře. Snad vyzkoušet jiné porty USB nebo ten HDD zkusit připojit k jiné TV, jestli by se připojil alespoň pro čtení.

doplněno 02.05.14 19:45:

Obávám se, že problém je v poškozeném filesystému toho HDD. Ještě navrhuji tento postup (na Vaše riziko - smajlík). Připojit HDD k TV a zkusit ho tam naformátovat. Pokud to TV zvládne, tak rozhodně na HDD nic nezapisovat, ale jen ho správně od TV odpojit. Potom v PC s OS WIN-XP nebo, tedy i s OS WIN-7, zkusit HDD načíst tou utilitou. Pokud se to povede, tak zkusit program viz odkaz a v něm zachránit data, resp. zkopírovat. Potom HDD opět používat pro nahrávání v TV.

Třeba se to povede. http://www.slunecnice.cz/sw/recuva/

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pepr®
Datum: 02.05.14 17:28
avatar

Tak nic.

Program sice HDD najde, ale při pokusu o připojení vyskočí hláška, že Systém nemůže nalézt uvedenou cestu.

I tak dík za snahu.

doplněno 02.05.14 18:16:

Tak na XP je to ještě o krok horší.

Opět Správce disků HDD vídí, Sigmatec ho taky v nabídce má, ovšem nejde ani Mount-nout. Tlačítko je neaktivní.

doplněno 02.05.14 19:31:

Sice jsem tomu nevěřil, když to ani na PC nejde, ale tak jsem to zkusil, strčit do jiné TV.

LG (jiná než ta původní) se snažila načítat, pak nahlásila problém s diskem. Toshiba ani necekla, až při vytažení nahlásila odpojení. U obou v menu nebyly.

Ani satelit SatElita nic nenašel.

doplněno 02.05.14 20:03:

Bene moc děkuju za Tvůj čas, ale bylo všechno na nic.

Tedaaa, abych to uvedl na správnou míru, na nic to nebylo. Chtěl jsem napsat, že poškozený filesystém nebude, protože TV HDD načte, ale nic nenajde. Tak abych si byl jistý jsem HDD napojil na tu původní TV a světe div se normálně se HDD načetl i se všemi nahranými soubory. *sok* A to i přesto, že to první co mě napadlo, když se to stalo bylo odpojit a znovu připojit HDD. Takže veškeré naše snažení bylo vlastně zbytečné.

...

Ale i tak děkuju za snahu.

Datum: 02.05.14 20:35

Mám podobně špatnou zkušenost s TV gogen. Po několika týdnech postupně poškozovala formát disku a každé cca 3 měsíce to bylo už tak špatné, že bylo nutné disk formátovat. Někdy pomohlo (jen na krátkou dobu) opravit FAT tabulku. Navíc se na disku začaly objevovat vadné sektory. Můj názor je, že tato jednoduchá zařízení se neumí chovat k diskům tak korektně, jako třeba PC, takže dlouhodobý provoz může být problematický.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.