Světlo a dvojvypináč

Od: Datum: 02.05.14 10:44 odpovědí: 7 změna: 02.05.14 11:48
Dobrý den, mam menší problém mam dva kable fázi a nulak totéž i ze světla mi vede. Jestli to chápu tak na horní cívku připojím fázi z krabice a na dvě spodni cívky ty dvě fáze ze dvou světel na každou cívku samostatně a nulak mam propojit spolu mimo vypínač? Chápu to dobře? Děkuji mockrat mistrové elektriky :-P
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 02.05.14 10:57

Chápu to dobře, že jsou přivedeny dvě rozdílné fáze? Světlo bude je jedno, nebo zapínat dvě? Nulák spojit přímo se světlem, objímkou (závit) a fázi přes vypínač na objímku, vypínač ji přerušuje. Na jenom šroubku tedy fáze a na druhém vodič od světla.Na co jsou tam nějaké cívky?

Ohodnoceno: 0x

Od: mee
Datum: 02.05.14 11:05
No ten dvoj vypinac bude ovladat dva svetla. Nahore je jeden sroubek a dole dva, tak hlavni faze z krabice ma vest na ten sroubek nahore a potom ty faze od tech dvou svetel na dolni sroubky pripojit? A nulak (modry ) ten primo do svetel navest ze?
Datum: 02.05.14 11:22
Teoreticky to myslíš správně.
V praxi si ale dej pozor. Nepopleť to.

Datum: 02.05.14 11:25
V praxi se zapojenim nemam problem ale jestli to budu mit spravne. Lepsi je se prvne zeptat nez zacnu zapojovat
Datum: 02.05.14 11:23
A u dvojzasuvky má jit faze na jeden sroubek v levo, a do prava nulak ktery mam propojit pres dirku na kolik ze? Dekuji moc za pomoc, a trpelivost s laikem
Datum: 02.05.14 11:46

Jestli tam máš modrý (N) tak určitě nepropojovat kolík se zdířkou ( a v už vůbec ne naopak jak jsi to napsal ). V tomto případě tam musíš mít i zelenožlutý (PE) a ten patří na kolík.Modrý jen do pravé zdířky.

Datum: 02.05.14 11:48
No takhle jsem to myslel od zacatku, jen jsem se ptal protoze jsem si neco cetl na internetu a nezdalo se mi to Ale diky vam

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.