Jak naladit televizi LG

Od: Datum: 30.04.14 22:45 odpovědí: 8 změna: 03.05.15 18:17

Dobrý den, mám televizi LG a při spuštění automatického ladění se mi nenaleznou žádné programy. Mám připoejní na anténu, taktéž i ladění probíhá přes anténu. V Praze televize fungovala normálně avšak na chatě to nejde naladit. Má někdo nějakou radu? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.04.14 22:52

Asi nemáte signál nebo špatně natočenou anténu televizi máte s DVB?Zeptejte se sousedů jak chytají signál

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.04.14 22:57

Je vybraný správný anténní vstup? DVB-T, kabel, satelit a pod.? Dává anténa dostatečný signál? Je to anténa vhodná do místních podmínek a je správně umístěná?

Datum: 03.05.15 15:59

Mám stejný problém, LG telka šla a najednou ne. Na anténu jsou připojeny i další tři přijímače a ty jdou, jen ta jedna ne, ani automatické ladění nenašlo žádný program.

Kde je zrada?

Od: honzajm
Datum: 03.05.15 18:11

Tak to zkuste připojit v místě některé z oněch 3 televizí na jejich anténní kabel ...

Datum: 03.05.15 17:28

V Praze jste to chytali na svoji anténu nebo na společnou? Také nepíšete u jakého typu TV to je, LG jic vyrábí hodně, aparametry se liší, možnosti příjmu též. Pokud máte i s příjmem staelitu - nepřipojujete anténu do špatného konektoru? Dejte v nastavení TV - obnovit tovární nastavení a zkuste naladit znova. Jestli máte SMART TV, anténu musíte připojit do anténního konektoru co nemá závit.

Datum: 03.05.15 17:36

Díky za odpověď, ale je na mne příliš odborná. Když to nešlo automaticky naladit, vyměnila jsem přívodní kabel, tj. kabel od antény z té nefungující televize jsem zapojila do televize fungující a nešlo to, takže mi selský rozum říká, že je vadný.. Není divu, je tažený po podlaze, pode 2 dveřmi, asi 8 metrů, a na jednom místě je poškozené to PVC od hřebíčku. Nevím, zda pomůže to nějak olepit páskou, event. bude nový kabel a zkusíme vést jinudy. Zdravím.

Datum: 03.05.15 18:07

Není na tom nic "odborného" Délka anténního kabelu je celkem lhostejná (používám 10m), kudy vede též nevadí, pokud na něj není vyvíjen opakovaný tlak (třeba zavíráním dveří). Co se týká poškození "od hřebíčku" - jde o to, přestože je to malá dírka, jak je to hluboko, zda není přerušený středový drát. Jestli je nemožnost naladění pouze kabelem, závada může být i v jeho koncovkách, přerušení spoje. Pokud je kabel přerušený u té dirky, olepení nepomůže, není to hadice, pokud je špatný kontakt v koncovkách, dá se lehce opravit, ale asi to nebude ve vašich silách - snad soused ...

Datum: 03.05.15 18:17

U té trhliny asi poškozený středový drát nebude, ale zavíráním dveří někde možná ano, ale to všechno co píšete musíme zítra vyzkoušet, až na to budeme dva, pak teprve půjdu za odborníkem- asi požádám v prodejně, pokud budu kupovat kabel, aby mi to dali dohromady. Děkuji za rady, hlavně mě těší, že nevadí ta délka kabelu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.