Letni kino

Od: Datum: 29.04.14 20:52 odpovědí: 12 změna: 02.05.14 15:12

zdravim,rozhodl jsem se ze si na zahrade udelam pro svoji potrebu letni kino,muzete mi nekdo poradit jestli existuje nejaky system ktery umi promitat na vzdalenost cca 10m?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.04.14 20:54

Zvládne to plno projektorů, stačí se podívat v parametrech na maximální vzdálenost. Ovšem otázka je, jestli máš takovou velkou plochu, aby se ti na ni ten obraz potom vešel ;)

např. http://www.alza.cz/epson-eh-tw5200-d504078.htm

doplněno 29.04.14 20:56:

při deseti metrech bude úhlopříčka kolem osmi metrů, možná míň, pokud to má i optickou regulaci úhlopříčky (nejen zaostřování)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.04.14 21:07

aha,tak to mame asi problem,naivne jsem si myslel,ze bude stacit nejake vetsi platno,ale cca 8m me trosku zarazilo,mista je dost,ale neni tak velje prosteradlo na trhu

Datum: 30.04.14 22:56

Myslím, že s levnými projektory to nepůjde. Bude to chtít projektor s teleobjektivem, který má úhel cca 10°. To znamená projektor s výměnými objektivy. Asi by šla i předsádka, ale nevím, jestli se vyrábí.

doplněno 30.04.14 22:57:

Místo teleobjektivu lze i zoom.

doplněno 30.04.14 23:11:

Jen pro představu, budou vám vyhovovat projektory jako je např. BenQ PW950

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.05.14 14:41

zdravim,ten projektor mi urcite nebude vyhovovat,moje cenove predstavy jsou uplne nekde jinde.

Od: bmbx®
Datum: 01.05.14 15:50

Já bych to neviděl tak beznadějně, chce to zamyslet se jakou úhlopříčku plátna a zdali je opravdu nutné promítat z 10m, pokud bude letní kino fungovat za tmy, tak není nutné kupovat tak výkonný projektor za 100 000 Kč :-D

doplněno 01.05.14 15:55:

Ony ty žvásty u toho Benq mne pobavily, jakože je tak výkonný že lze promítat v osvětlené místnosti - ano obarz bude vidět, ale plátno musí být vždy bílé a nejlépe i hodně odrazivé a v osvětlené místnosti lze obraz vidět, ale černá nemůže být už nikdy černá, díky okolnímu osvětlení.

Datum: 01.05.14 17:57

mam terasu sirokou cca 8m a na ni zvysenou zidku asi o metr, nechtel jsem mit projektor mezi divakem a platnem,ale asi to jinak nepujde,mel jsem asi trochu naivni predstavu o technice a cene.vubec tomu totiz nerozumim.

Od: sufhasuidghuias
Datum: 01.05.14 19:00

Nemáš doma 4 latě pár hřebíků + pár připínáčků a klasické prostěradlo?

Ukotvíš to na terasu na 2 háčky a je vyřešeno ;)

Datum: 01.05.14 19:22

sufhasuidghuias:

tazatel už se zmínil, že má v plánu promítat na prostěradlo

hanys:

já bych problém v tom, že projektor bude mezi diváky neviděl, nejen že ušetříš za zbytečně výkonný projektor, energii a v neposlední řadě za dráhé lampy, které má ten Benq dokonce dvě a ještě s krátkou životností, běžně mají dnešní projektory 2x delší životnost.

Ohledně problematiky projektorů, výroby promítacích ploch a jiných vychytávek doporučuji juknout na diskuzi zde:

http://www.ritzy.cz/phpbb2/

mně to v pár věcech pomohlo

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.05.14 20:03

to prosteradlo byl takovy pokus o vtipek,sehnal bych platno,to neni problem.diky za rady,zkusim jeste to tzb

Od: qa
Datum: 02.05.14 11:09

Běžně jsem promítal na obílenou chalupu (vápno) starším projektorem Benq (2000lm) a bylo to nic moc.
Zvuk není problém (30l dřevěné bedny, pořádný zesilovač), ale světlo - prostě domácí projektor postrádá světelný výkon...
Nejlépe je to zkusit s domácím projektorem jen tak pokusně ze stolku na zeď a pak zvážit výkonnější stroj (drahé)

Datum: 02.05.14 14:36

jo,zvazuji ze si nejdrive neco pujcim a uvidime co to zvladne.

Datum: 02.05.14 15:12

To je nejideálnější, půjčit a vyzkoušet. Velkou roli hraje i kvalita promítacího plátna. S odraznou vrstvou lze použít mnohem slabší projektor než by se musel použít na čistě bílou plochu, ale ty mají zase nevýhodu v menší pozorovacím úhlu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.