Součástka na spínání

Od: Datum: 28.04.14 14:58 odpovědí: 2 změna: 28.04.14 16:10

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně výběru součástky. Chci vyrobit závodní dráhu pro 2 autíčka. Princip by spočíval v tom, že by dítě zmáčklo tlačítko, poté by se propojil obvod, rozběhl by se motorek a drátek, který by spojoval motorek s autíčkm, by přitáhl autíčko k cíli. Potřebuju něco, co po stiknutí tlačítka chvíli nechá obvod sepnutý a poté ho rozpojí, tedy aby děti musely klepat a nedržely stále tlačítko stisknuté. Ve finále by tedy vyhrál ten, který by rychleji klepal. Chtělo by to asi nějaké relé, ale moc se v tom nevyznám. Budu rád za jakékoli nápady.

Děkuji, Jarroslav Charvát


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.14 15:51
avatar
Já bych použil přepínací tlačítko a kondenzátor.
V klidové poloze by se kondenzátor nabíjel, po zmáčknutí tlačítka by odevzdával energii elektromotoru. Kapacitou kondenzátoru by se dala velikost odevzdávaného náboje regulovat, případně nějakým rezistorem ovlivnit rychlost nabíjení, případně i rychlost vybíjení. Takže i taktika, nechám déle nabíjet, získám větší výkon. Krátkým stlačením odevzdám jen část energie, po puštění se kondik rychleji dobije na plnou kapacitu.
Možností je více...
Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 28.04.14 16:10

Časové relé,tam jdou nastavit časy pro dobu sepnutí i rozepnutí.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.