Starší plazmu, nebo novou LED Tv

Od: Datum: 27.04.14 23:03 odpovědí: 24 změna: 28.04.14 20:16

Dobrý den, mám možnost od kamaráda koupit starší plazmu Panasonic Viera th-42px70ea, je v provozu asi 6 let, chtěl bych se zeptat jestli už to není moc a nebylo lepší koupit radši nějakou LED televizi novou? Děkují za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.04.14 23:43
avatar

Novou LED televizi ! Je úspornější, s dvouletou zárukou, obraz dnes už jistě srovnatelný se starou plazmou. Navíc má více technických vychytávek, příjem digitálního signálu, nejspíš už i DVBT-2 a další vychytávky - Smart TV s připojením na internet apod. U elektroniky je 6 let dlouhá doba, takže plazma už je docela zastaralá.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.04.14 23:44

Dobrý den, otázka jak pohádka ! Kolik máte peněz, za kolik jí on prodává? jakou máte vyhlídnutou novou?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.14 23:53

Já bych se rozhodoval podle nynější funčnosti a kvality televizoru, ceny a předpokládaného využití. Pokud by byl za solidní cenu, já bych ho zapínal jen v pátek večer a v neděli u oběda, vzal bych ho. Pokud mi TV hraje denně celý večer, koupil bych nový.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: matrixreloaded
Datum: 28.04.14 08:58

Kup si tu starou plazmu, pokud je za dobrou cenu nebo si kup novou ale NE LED ale zase plazmu. Nyní jsou i plazmy uspornější a ty barvy a uhly se nedají s ledkama porovnávat. LCD a LED tv se nikdy něměly vyrábět. Úspora elektříny jde výrazně na vrub kvalitě barev, rozmazávání obrazu při sportu atd...LED Panasonic jsem 2x vracel, nedalo se na to dívat. Koupil jsem Panasonic plazmu, obojí vyrobeno 2012 a ten rozdíl v kvalitě byl tak obrovský až se mi chtělo brečet. LCD a LED TV považuji za největší krok zpět v dějinách masového elektra.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 28.04.14 09:17

Šel bych taky do plazmy, ale nový. Tato PX má malé rozlišení a obraz na 42" úhlopříčce, kvality nepobere. Mám z té doby, jako tato PX, taky Panasonic 42" PZ FullHD a naprosto o něčem jiném. Doporučuji osobně novou plazmu 42" Full HD.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.04.14 10:08
avatar

taky tak, mám tu plazmu, kterou vám chce prodat a já bych jí střelil hned taky. Ale myslím, že je v podstatě neprodejná. nevadí, koupil jsem jí velmi výhodně za13tis v době, kdy lepší alternativa stála 50k... takže každopádně jsem ušetřil :)

Dilema jestli plazmu nebo LED je dobré rozlousknout v prodejně při srovnání obrazu a kouknutí i na spotřebu. Každý má jiné priority.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 09:26

Výroba plasmových TV byla ukončena neboť výroba se zaměřila na LCD,LED a OLED

Ohodnoceno: 0x
 
Od: duha®
Datum: 28.04.14 09:48
avatar
Pouze za sebe led a lcd nikdy to mi do baraku nesmi jedine plasmu
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.04.14 09:58

Pokud bych srovnal technologie, tak jedině plasmu. Ale asi bych z druhé ruky nekupoval. Problém je v tom, že výroba plasmových TV byla ukončena a náhrady nevidět. Sám se modlím, aby mi televize vydržela, než bude k dispozici OLED TV či podobná, která tu dle předpovědí měla být již několik let. Protože LCD a všechny odvozené technologie (včetně tzv. "LED") jsou obrazově totální, ale opravdu totální tragédie.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bmbx®
Datum: 28.04.14 10:22

To jsou jen nekonečně stupidní kecy o nehorázných obrazových tragédiích LCD,o tom jak je pasma bezkonkurenční a OLED jak to všechno vytrhne protože je super *haha*

Všechno má své výhody a nevýhody, plazma má víc nevýhod a její kvalita není tak výrazná aby se přes své nevýhody udržela a taky už na to došlo, OLED má nějaké výhody,ale až dojde k masovější výrobě tak LCD technologii nevytlačí.

Rozdíly v kvalitě podání obrazu jsou tak nevýznamné, že nemá cenu o tom vůbec hovořit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jofa®
Datum: 28.04.14 10:38

bmbx: Vašich názorů a fundovaných odpovědí si vážím, ale tady nesouhlasím. Postavte se metr před plasmu HD obraz a metr před LCD HD obraz. To je neskutečný rozdíl. A že končí plazma, není vinou kvality ale prodejností. Je to tak se vším a nejen s tv. Neber to, když to je za polovinu a jestli to stojí za prd, je úplně jedno. Kdybych teď potřeboval novou tv, tak neváhám a včas koupím plazmu, dokud jsou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 28.04.14 12:02

Já nepsal, že plasma končí kvůli kvalitě, ale kvůli tomu, že její kvalita není až tak nebetyčně velká aby převýšila její nevýhody. Prostě příjde mi že se kolem toho, velký humbuk a mnoho běžných uživatelů/diváků je pak zmatena a pořád chtějí poradit, chce to nejlepší nejsuprovější. A pokud se dá poznat rozdíl jen v okamžiku kdy ty dvě technologie mám vedle sebe, tak to nelze považovat za zásadní.

To není otázka jen televizí, to je otázka čehokoliv obecně...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.04.14 11:42

Teda, žasnu nad těmi odpověďmi. Zajímalo by mě, jestli jsou čtenáři otázky a následně odpovídající, češi a jestli rozumějí psanému textu. Tazatel má na výběr asi šest let starou televizi a nabo novou LCD. A očekává jednoduchou odpověď. Kup si tu plazmu. Kup si tu LCD. Proč všichni odpovídáte na něco úplně jiného, proč děláte ten svět složitějším? Zajímalo by mě, kdybych sem dal otázku, jestli si mám kousnout do jablka, nebo do hrušky, jestli by se mi dostalo odpovědi typu : taková švestička, ovšem jen z mojí zahrádky, nebo, nebo klucí taková Velkopavlovická meruňka ! mmmmm a na co že se to tazatel vlastně ptal? no ale ty meruňky, mmm

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jofa®
Datum: 28.04.14 12:48

ukulele: Pokud by jste tu hrušku měl starou, scvrklou, mizernou a jablko taky nevalné kvality, asi bych Vám tu švestičku doporučil. Nic není černobílé a důvody pro a proti jsou pro někoho zajímavé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 15:37

jofo, většina otázek je položena černobíle, to jen lidi to asi nechápou a mají své potřeby dělat věci složité, víc než jsou, mě to dost vytáčí, když já tu na něco zeptám, pořád se divím odpovědím na mojí otázku žlutého kaktusu, jak mi chlap mohl napsat, no nevím, jestli chcete právě ten, ale a bla bla bla. Pokud se někdo na něco zeptá, naprosto konkrétně, tj. že čeká odpověď : ano plazmu / ano LCD a rádci se tam rozepisují a nebo doporučují nové plazmy, tak to nechápu proč? možná to jsou cizinci a nechápou co je to mít jen a jen starou plazmu a nebo novou LCD.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 20:06
avatar

Takže když se tu někdo zeptá, jestli má skočit z okna nebo ne, tak je špatně, když mu rádci místo ANO-NE poradí výhody a nevýhody skoku z okna?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bmbx®
Datum: 28.04.14 13:12

souhlas s ukulele, otázka zní úplně jinak, ale nelze na ní dost dobře odpovědět pokud nevíme jak výhodná je koupě té plasmy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 11:53
avatar

Jestli vám tu plazmu dá za hubičku (cca do 2000 Kč), vezměte ji. Počítejte ale s vyšší spotřebou elektřiny. Pokud bude chtít víc, kupte raději novou LCD. Obraz současných LED LCD se dá velmi slušně (i když docela pracně) a detailně nastavit a je potom více než přijatelný.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.04.14 17:11

-"Dobrý den, otázka jak pohádka ! Kolik máte peněz, za kolik jí on prodává? jakou máte vyhlídnutou novou?"----- tohle je jasná, jednoduchá a jednoznačná odpověď od @ukulele , -čecha, co dobře rozumí psanému textu a nemá rád švestičky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 18:40

Dusger, je to snaha o upřesnění a doplnění otázky, pořád mi to příjde smysluplnější, než mu nutit novou plazmu a nebo rozebírat jak moc jsou LCD kvalitní.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: jofa®
Datum: 28.04.14 18:57

Ukulele: Co je na doporučení koupě nové plazmy misto LCD špatného? Nebo si představujete odpovědi takto: Franta: kup to. Joska: nekupuj starou. Honza: kup tu starou. Mirek: ber to. ...neber to...kup LCD...to jsou podle Vás jednoznačné užitečné rady. Tak to si tazatel opravdu pomůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 19:05

Jofo, dle mého to je špatné hodně, protože on dá možnost A) starou plazmu, B) novou LCD, ale je fakt, že se nevyjadřuje k ceně a ani opotřebení té plazmy a ani nevíme, kolik má peněz. Ale každý to vidíme jinak a to je fajn, že to není takové uniformní...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 18:36
avatar
Kolik bude stát? Tisíc Kč? Určitě bude mít nejlepší roky za sebou, vzhledem k životnosti plasmy. Dále je třeba vzít v potaz nižší rozlišení, v dnešní době nedostatečné. No a pak bych vzal v potaz spotřebu elektriky, uváděných 270 w je dost, na toto vám pojede LCD led pět hodin a to se v celkovém vyúčtování hodně projeví. Za čtyři roky máš novou led zaplacenou jen a elektrine, nehledě na lepší obraz vzhledem k rozlišení a dalších funkci u nové TV. A některým odpovědím o vynikajícím obrazu plasmy nevěř, to ještě někdo asi neviděl film na HBO hd na led TV. Pak by nemohl takovou ptakovinu napsat.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: olaf71*
Datum: 28.04.14 20:16

plasma LG po 4 letech kaput. oprava 9500kč. týpek vyměnil dvě desky a za hoďku byl pryč. garantoval mi, že ty náhradní díly přežijou jinou telku, kterou bych si koupil. nechal opravit a po 2 letech stejně prodal za hubičku a koupil novou a LCD

doplněno 28.04.14 20:18:

a tou LED asi myslíš led podsvícení. a ještě něco. ta plazma žrala 350w/hod

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.