Neuznaná reklamace

Od: Datum: 25.04.14 11:39 odpovědí: 5 změna: 27.04.14 20:35

Zdravím,

pokusím se situaci popsat stručně a jednoduše, jelikož by se dalo napsat několik stránek.

Jednoho dne jsem zakoupil mobílní tel. Samsung Galaxy S4. Po vložení SIM mobil nefungoval - téhož dne jsem ho reklamoval. Po cca 20dnech se mi ozvali, že mobil je opraven. Při převzetí na prodejně jsem ho vyzkoušel, ale bohužel opět stejná vada - akorát mi řekli, že zašlou na reklamaci znova. Po dalších 20-ti dnech mi zaslali SMS, že reklamace nebyla uznána z důvodu stáhnutí nelegálního softwaru. Žádný software jsem nenahrával, jelikož mi mobil vůbec nikdy nefungoval.

Jakým způsobem bych se mohl prosím Vás proti této situaci bránit?

Jedná se o firmu, která má v recenzích na Heurece desítky popsaných podobných problémů od zákaníků. Toho jsem si bohužel všiml až po zakoupení telefonu.

Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.04.14 12:22
avatar

Jediné doporučení, pokud se vám to vyplatí tak soudní cestou, pokud ne tak se jedná zjevně u telefonu o " nakopnutý " software tak řešit přeinstalací a mělo by to fungovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.14 19:28

Máte nárok na vrácení peněz nebo výměnu za jiný výrobek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.14 20:03
avatar

Reklamace mu byla zamitnuta, takze zadny narok nema.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.14 03:06

Práva stále má. Jen se jich bude muset domáhat s trochou výhrůžek a možná soudně. To bývá u české justice na dlouho a výsledek se nedá předpovědět. Ale pokud neopravený telefon odmítl převzít, má šanci. Pseudoservis nebude moci tvrdit, že oni přístroj poprvé opravili a zákazník ho doma poťouchle poškodil nelegálním sw.

P.S. Logika mobilně telefonních takyopravářů je opravdu kouzelná - nefunkční přístroj převezmou, reklamaci uznají a "opraví". Při předávání "opraveného" přístroje zákazníkovi, mobil už při zkoušce na prodejně nefunguje. (Ten, kdo vyřizuje reklamaci - tu první, uznanou - má povinnost předvést, že přístroj funguje - nefungoval.) Následně je reklamace zamítnuta z důvodu údajného stáhnutí nelegálního sw. Jediný, kdo za popsaného průběhu reklamace mohl do mobilu stahovat nelegální sw, je ten "opravář", co páchal první opravu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.14 20:35
avatar
Tlusté mi napsat na email, dawidececk@gmail.com, třeba bych vám pomohl.
doplněno 27.04.14 20:36: Zkuste, omlouvám se *smich*
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.