Netočící se horní rameno myčky

Od: Datum: 23.04.14 20:24 odpovědí: 2 změna: 02.05.14 08:52

Mám asi 6 let myčku Indesit IDL 500 a netočí se mě horní rameno myčky.Pračku jsem vyčistil.Horní rameno vyčistil a stále se netočí.Oběhové čerpadlo funguje a z horního přívodu voda stříka dostatečně,ale rameno se stále netočí.Nemáte tě někdo radu co udělat,aby se rameno zase točilo a čím by to moholo být? Napdla mě ješte jedna věc.Horní rameno se volně točí když ho rukou roztočím,ale kývá se dost nahoru a dolů je jakoby vyčlochtané a to i po utažení..Je to normální a nebo to může mít vliv,že se převáží a sekne se o koš kvůli té velké vůli směrem dolů a nahoru? Nemělo by se to rameno točit bez kývání nahoru a dolů?

Předem dík za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.05.14 12:41

Voda stříká dostatečně, ale stříká tak, jak má? A stříká tudy, kudy má? To přece nevíš, protože tam za provozu nevidíš. Pokud má rameno takovou vůli, že může zachytit za koš, tak je něco špatně. Já po mnoha letech provozu žádnou vůli v ramenech nepozoruji. Nikdy nebylo potřeba cokoli rozebírat nebo čistit. Nedal jsi něco špatně? Zkus dát nahoru hodně špinavé a zaschlé nádobí, možná pak poznáš, odkud voda skutečně stříká.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.05.14 08:52

Zdravím

To rameno se trochy kývat může. Ono se utěsní tlakem vody od čerpadla. Rameno roztáčí tlak vody z trysky, která je umístěná uplně na konci ramena. Na každém konci jedna dírka, která je vyvedena trochu do boku. Pokud jsou ucpané, rameno se neroztočí.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.