Spojení dvou zesilovačů

Od: Datum: 22.04.14 18:44 odpovědí: 3 změna: 22.04.14 21:25

Dobrý večer,chci se zeptat jak propojit dva zesilovače z pc reproduktorů mezi sebou aby byl co nejlepší výkon,

1možnost:mám zapojit zasebou nejdřive slabší a potom výkonější,slyšel jsem že když pude z toho zesilovače před tím druhým do toho druhého už zesílený zvuk tak pak ten druhý shoří nebo je jedno na kolik je zesílený vstup do zesilovače.

2možnost:zapojit je paralelně jako že oba vstupy do zesilovačů spojím a to samé udělám i na výstupu a zapojím to jak to bylo s tím jedním akorát dám silnější zdroj?,?

prosím o rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.04.14 18:51

Ani jedna uvedená varianta nebude fungovat.

Navíc je velmi pravděpodobné že oba zesilovače odejdou.

Pokud potřebujete větší výkon na výstupu, musíte pořídit silnější zesilovač.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.04.14 19:14

Jojo, takové to řešní moc nefungují...

1) zcela jistě dojde k přebuzení druhého stupňě( tj. druhý zesilovač, u kterého bude připojen reproduktor shoří, asi i s reproduktorem) První zesilovač přežije... , teoreticky, kdyby jste velmi zesílil vstupní signál do prvního reproduktoru, tak by to mělo teoretiky fungovat. Prakticky to nefunguje, bručí, šumí... a stejně shoří, při zvětšení vstupního signálu do prvního zesilovače.

2) Odpálite zesilovače asi ihned..., tak to ani nezkoušejte.

Co to máte za reprosoustavu, že vymýšlíté takovéto věci? :)

Datum: 22.04.14 21:25

Nejspíše se ti oba spálí ;)

Ale já jsem si doma postavil zesilovač s TDA7375 -> ze starýho autorádia (strereo dá 2x 37wattů) a jako předzesilovač s korekcí sem použil výstup pro sluchátka u repráčků GENIUS... (nějaký šeti wattový ;) ) teď má problém, že mi rezonuje reprobox jak prase :D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.