Jaky je nejlevnejsi operator?

Od: Datum: 20.04.14 12:47 odpovědí: 17 změna: 22.04.14 10:27

ahoj resim dilema jakyho operatora. mam uz asi 8 let VODAFONE s tarifem,kde platim 12 kc mesicne s tim,ze do vodafonu mam 40 volnych minut- hezke da se s tim vyjit,protoze volam malo,ale kdyz potrebuju jinam musim jit jinou simkartu,protoze do ostatnich siti se plati 13 kc za minutu a pomerne draha SMS 1,9 kc myslim

mam druhou simcu predplacenou taky vodafone ,kde je volani myslim za 2,9 ted nevim a treti, od MOBIL.CZ,kde je internet zdarma v tehle prilezitosti i zhanim novy telefon s dual sim,kdy budu moct volat i mit net zdarma,ale porad musim mit dalsi simcu,kde bych si zavolal levne.

nejlevnejsi volani sme objevim u TESCO MOBILE,kde by melo byt bez nejakych omezeni 1,25 kc za minutu do vsech siti

je tak? nebo mate jiny napad? nechci platit 300 mesicne nekdy provolam 10 minut nekdy 100,ale spis tak tech 40 mi staci. takze jeste sem nasel tohle

http://www.gomobil.cz/

ze bych dal ten tarif za 85 kc,ale 50 minut taky neni uplna slava

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.04.14 13:50

Mrkněte na onemobil(nemá žádný poplatek, začal účovat po vteřinách) a fayn mobil. Takže co je důležité sledovat. Pochopitelně kolik platím za volání (ale tady si pohlídat, zda účtují po jednotlivých vteřinách či po půlminutě apod), jasně kouknout kolik se platí do různých sítí. Kolik stojí SMS. A zda mají poplatek. V současné době se jeví ti výše dva nejlevnější. Ale podmínky u těchtodrobných operátorů se mění ze dne na den (nutno dodat, že většinou k dobru klienta)

Ohodnoceno: 4x

Od: stihl
Datum: 20.04.14 14:00

zajimave diky tak vdim,ze tech operatoru v uvozovkach jsou desitky. toho prvniho sme neobjevim jejich web,ale ten druhy tam vidim,ze pod 500 kc neomezene volani coz je lepsi jak vodafone za 700.,ale me by stacilo tech 100 volnych minutek bohate.

Datum: 20.04.14 14:16

Pozor na to, že dnes "neomezeně" nemusí být skutečně neomezené. Všichni virtuální operátorři, mezi které patří i Fayn nakupují za nějaké ceny, potom sestaví "balíčky" a ty prodávají. Balíčky musí sestavit tak, aby vypadaly dobře a zároveň na nic vydělali. Takže potom volí triky s účtováním po minutě, neomezené volání pokud člověk volá "běžně", což v překladu znamená, že moc neprovolá. A když provolá tolik, že se už operátorovi nevplatí, prostě ho nějakým způsobem utne.

Nejlépe asi najít nějaký srovnávač a potom se rozhodnout: http://www.virtualni-operator-srovnani.cz/

Ohodnoceno: 0x

Od: lego®
Datum: 20.04.14 16:19

Ten prvni je na www.onemobile.cz a jsem s nim spokojenej.
Akorat se mrkni na tu tarifikaci, mam dojem ze po vterine je to jen do jejich site.

Datum: 20.04.14 20:21

lego. Já si myslím, že to tak měli někdy před dvěma měsíci. Ale teď že už to mají po vteřině. Sestře jsem tam to volání zařizovala a ona teď byla mile překvapená, když ji přišlo vyúčtování - bylo prý po vteřinách. Ale neviděla jsem to a tak se nechci hádat, že to tak je na 100%

Datum: 21.04.14 16:48

Tak nejak matne jsem si pamatoval ze meli tarifikaci jak pise kejikl®.
Nevim zda se ji misto vterin nelibi pocet impulzu

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.04.14 20:59

Pozor, ze stránek onemobile.

Tarifikace u všech tarifů je v síti One 60+1 a v ostatních sítích 60+30.

Tzn průměrně o 17% dražší oproti 1+1.

doplněno 20.04.14 21:00:

A v případě 60+30 je to ještě horší.

Od: ondik007
Datum: 20.04.14 22:31

vubec nevim vo co go. prvni stejne musim poridit telefona sem z toho uplne v pasti mam storp 4 tis a zjistuju,ze se ceny lisi o 1tis dle toho jestli to nekdo taha bez cla a nebo se zasila primo z Ciny. nevim jakou znacku chci lenovo,ale je toho asi 5 druhu

Datum: 21.04.14 16:53

Jestli to kupujes na aukro.cz tak tam jsou ceny bez cla ktere pak zaplatis stejne jako kdyz si to koupis primo treba z dx.com . Clo bude pocitane z ceny zbozi takze v Cine budes mit levnejsi zbozi a mensi clo.

Datum: 21.04.14 19:03

ja se bal z te ciny. na doporuceni uzivatele heureka sme nasel jeden pocesceny web a ten telefon tma vychazel na 2800 plus 540 doprava plus asi to clo. objednal sem nakonec na aukru a doufam,ze clo uz doplacet nebudu,protoze by to bylo timpadem silene drahe. je to na dobirku s postou zdarma,takze vpodstate bud to prijde nebo ne si myslim ne?

Datum: 21.04.14 19:34

Kdyz je to na dobirku tak to nejspis nebude poslano z Ciny.
Uvidis sam.

Datum: 21.04.14 19:58

covece nevim pise,tam,ze skladem v CR:D,ale jmeno ma nejaky cinsky:D a dodani 7-14 dni. je to podivne. nejvic se bojim toho,ze kdyz to nenipres MIRONET nebo CCZ,tak tam nedostanu lepsi cestinu. z ciny to bdue 60% preklad. takze az nekdy pozdeji az se to rozsiri a budou to umet servisy za penize,ale jako anglicky by mi to nevadilo,ale spis ta cinstina plus ruzne chyby firmu ,updaty. ja nevim vubec co se v anroidu deje mel sem symbian a ten byl totalne naho... nedal se nijak vycistit.

Datum: 21.04.14 16:51

Souhlasim ze tarifikace je dulezita. Pak zalezi na cene za minutu, pocet provolanych minut (do minuty a nad minutu) a jen pocitat.

Rozumne jeste vypadaji Centropol Telecom a OpenCall. Oba maji tarifikaci 60+1 a cenu pod 2 Kc/min.

Datum: 21.04.14 22:01
Mám taky tarif odepis u Vodafone za 12 Kč 40 min v síti. Na volání do cizích sítí mám Voocall - účtování po sekundách hned od spojení. V dosahu Wi-fi volám za 56 haléřů/min. Mimo dosah Wi-fi nějakých 1.10 Kč. Nic k tomu nepotřebuješ, jen jednu funkční kartu a tu máš. Kredit na voocall si dobijim v podstatě kdykoliv na účet, neni to nijak omezené, stačí dvacet kc a vydržím s tím opravdu dlouho. Občas využívám i viber, kde je volání zdarma, ale protějšek ho musí mít taky. Co se týká telefonu z Číny, kupoval jsem zopo c2 dva kousky, a šlapou bez problémů. Číňani napsali na fakturu ebooky za dvacet USD, takže jsem DPH neplatil. Telefony byly za tři dny doma - DHL. Manželka má taky tarif odepis a druhou sim v telefonu ani nemá, taky jsem ji nainstaloval voocall. Já mám Huawei ascend na jednu sim, žádnou druhou nepotřebuješ. Mrkni na voocall.cz

Datum: 22.04.14 05:33

ty ja uz ten telefon koupil pres aukro. bych dostal zase minusove body a bala by to prasarna si to nevzit kdyz to bere z ciny. sice pise,ze ma skladem v CR,ale to by u me bylo za 2 dny ze.:D

jinak to cos psal zkusim na to mrknout to vypada zajimave

Datum: 22.04.14 06:30

nechapu ten voocall cumim na to,ale kdyz budu platit tarif 29 kc mesicne,tak mam volani do svceh siti prece za 1,9 kc ne? tak to uetrim velkou belu,protoze za 1,9 to mam vsude mozna,ze prvni minuta uctovana,ale na to sere pes kdyz musim platit 29 trvale

Datum: 22.04.14 10:27
Nedívej se na tarify, ale mobilní voip a callback.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.