Sluchátka do uší - okolní hluk

Od: Datum: 20.04.14 10:51 odpovědí: 10 změna: 21.04.14 07:26

Ahoj, nevíte o nějakých sluchátkách do uší, které by co nejvíce zabránili okolnímu hluku? Pracuju ve výrobě a je tam hluk a normální pecky do uší jsou k ničemu. Díky za rady

doplněno 20.04.14 11:21:

Pro upřesnění hledám hudební sluchátka, která nepropouštějí okolní hluk, aby hudba byla slyšet. Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.04.14 10:57

Ahoj, víme. Normální pecky do uší nejsou bezpečnostní pomůckou, a jestli to tvrdí váš bezpečák, tak je to debil. On by vám měl poskytnout kvalitní ochrany sluchu, dopručuji ty alá Otík z Vesničky mý střediskový.

http://www.nakupunas.cz/cz-ka…_510507-0-ochrana-sluchu.html

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 20.04.14 11:17

Dobrý den, snad upřesněte, zda hledáte protihluková sluchátka (proti poškození sluchu) nebo sluchátka hudební, která nemají pouštět do hudby okolní hluk. Zdravím!

doplněno 20.04.14 11:24:

Já bych raději volil uzavřená sluchátka s dobrou izolací od okolí. Něco je snad viz odkaz.

http://www.sluchatka.net/

Datum: 20.04.14 11:20

Ne nehledám protihluková sluchátka, ale hudební sluchátka, které nepropouštějí hluk, aby ta hudba byla slyšet.

Datum: 20.04.14 11:24

Špuntová sluchátka - mají kus ohebního plastu zasouvající se do ucha (nebojte, není to cítit). Ven nejsou slyšet, ale pozor, také vy moc z venku neslyšíte - při omezená hlasitosti torchu ano, jinak vpodstatě nic.

Datum: 20.04.14 11:23

no, když někdo položí otázku, že hledá sluchátka do uší které by zabránily okolnímu hluku, tak mi nepřijde normální, že hledá sluchátka hudební.

Datum: 20.04.14 11:46

Nevím jak moc hlasitý je okolní hluk, špatná nejsou koss pathfinder, ale ani legendární EP630.

Na druhou stranu z osobní zkušenosti vím, že podobné řešení (útlum zvuku + hudba) při práci může být velmi nebezpečné, nebo přinejmenším způsobovat to, že se na práci nebudete dostatečně soustředit a vaše chybovost bude vyšší. Tedy pokud chcete jen vedle mašiny spát, tak to jde, ale na práci bych to nedoporučoval.

doplněno 20.04.14 12:01:

Ono se to totiž chová jinak, než třeba rádio puštěné jako kulisa v kanclu, nebo na dílně. Tam se zvuk rádia stává součástí toho prostoru i prostředí, mozek ho klidně odfiltruje a celkem není problém. Sluchátka vám ale vyrobí vlastní mikrosvět oddělený od toho vnějšího a velmi sníží vaše soustředění na práci i zhorší rekce na vnější podněty.

Když uvedu příklad, pokud vedle sebe postavím dva mechaniky, ať rozeberou a smontují motor auta, tako ten se sluchátky bude muset některé operace opakovat, protože zapomene strčit nějakou součástu, která tam měla být před montáží, stejně mu nakonec pár součástek zbude a bude bohatší o dvě zranění, jak si někde něco skčípl.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 20.04.14 21:06

Ahoj, ty koss pathfinder mám také vyhlídnuté ty s nimi máš nějakou zkušenost? Dokázal by si k něčemu přirovnat jak hodně tlumí okolní hluk? Díky

Od: bmbx®
Datum: 20.04.14 23:19

Tlumí hodně, ale ty špunty by se měly zmáčknout a strčit do uší, tam se opět vytvarují a utěsní. Originální materiál nabyde na objemu tak rychle, že to člověk nestačí do ucha strčit. První co jsem udělal tak jsem ten originální špunt vyměnil, za vlastní výrobu z protihlukových špuntů, které se po sežmoulání znovu vytvarují po několika desítkách vteřin a potom to začalo být opravdu super.

Datum: 21.04.14 01:07

Existuje typ sluchátek, které vysílají nějakou protifázi, tím tlumí okolní nežádoucí hluk.

Kolega z práce mi o tom dříve říkal, ale teď ho nemám po ruce.Zeptejte se u prodejců někdo to určitě bude vědět.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.