Nechci PL operátora

Od: Datum: 19.04.14 13:00 odpovědí: 8 změna: 20.04.14 15:35

Dobrý den, používám Blesk mobil bydlím kousek od hranic s PL, neustále se mi tam cpe polská sít ERA nebo PLUS. Někdy je dva dny klid a pak celý dny jen poláci.Jak tomu mám zabránit? Telefon je pak prakticky nepoužitelný v nastavení jsem si neporadil. O2 tu signál má. Jedná se o jednoduchý telefon Samsung.

Děkuji předem je to k zbláznění.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.04.14 13:17

Zvolit ruční volbu sítě místo automatické volby, vybrat tam ručně vašeho oterátora. Ovšem se někdy může stát, že signál mít nebudete. Při cestě do zahraničí je opět nutno změnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hubertus
Datum: 19.04.14 13:34

Jedná se o telefon SGH B 100. Sítě ručně jsem samozřejmě zkoušel, ale Blesk mobil tam není a pokud dám jakéhokoli českého operátora napíše mi to registrace do sítě CHYBA. Zajímavé je, že jak sem pár dní to je bez problému a z toho mám nahoře na displeji R a jen polskou síť.

Tak fakt nevím co mám dělat.

Od: lego®
Datum: 19.04.14 15:57
avatar

A rucne nejde najit ani Eurotel (O2) kdyz BLESKmobil pouziva jeho sit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hubertus
Datum: 19.04.14 17:44

NE. Jak jsem psal výše, když zadám ručně např. O2-CZ tak chvíli nápis "registrace do sítě" pak vyskočí "chyba" . Tak to dělá se všemi cz sítěmi. Ted momentálně je tam opět normalní Blesk mobil, ovšem vím že mi tam zas skočí ERA, PLUS. A sem v ...

Datum: 19.04.14 19:27
avatar

A jak se to chová u Vašich sousedů či známých, kteří k Vám zavítají? Nezkoušel jste pokusně jiný mobil? Já mám chalupu "na" polské hranici a samozřejmě jsem to vyřešil "ruční" volbou sítě, ovšem to jsem nepoužíval BLESKmobil. Dnes ho mám, ale zato nemám na chalupě signál, tak jej vypínám. Napadá mě ale podívat se (a případně tam učinit dotaz) na stránky BLESKmobilu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hubertus
Datum: 20.04.14 11:01

Nemohu moc posoudit protože nikdo jiný nemá Blesk mobil(ovšem ten jede v O2, a co vím tak by sním neměl být problém) Podle map pokrytí by neměl být problém se signálem. Zkusím ještě sehnat podobný telefon a čas ukáže. Třeba to je telefonem, ale na to moc nesázím.

Datum: 20.04.14 14:15
avatar

No, já bych se odpíchl od té chybové hlášky "registrace do sítě CHYBA" a zjistil bych si u poskytovatele co to znamená a co s tím dělat. Souběžně bych si od někoho půjčil jiný telefón a BLESK simku bych vložil do toho jiného telefonu a zkusil ruční volbu sítě, abych mohl vyloučit některé možnosti...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.14 15:35

Já byhc viděla chybu ve špatném pokrytí. SIgnál je možná velmi slabý.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.