Datova SIMkarta - kdy vysila a kdy ne?

Od: Datum: 16.04.14 14:55 odpovědí: 4 změna: 16.04.14 22:29

Ahoj,

kdo se vyznate v oboru, udajne datova SIM karta oproti klasicke GSM vysila signal i v pripade vypnuteho zarizeni, tedy mobilu?

Je tomu tak? Kdosi mi to tvrdil, moc se mi tomu nechce verit. Uziti by bylo suprove, hozeny vypnuty telefon s datovou sim nekde zahrabany v aute jako sich, kdyz ho nekdo stipne, dalo by se efektivne lokalizovat.

Diky :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.04.14 15:05

A jak by to ta sim karta asi udělala, když je vypnutý telefon?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.04.14 15:11

Nevysílá simkarta (žádná), ale mobil.
Každý mobil, pokud je zapnutý, tak může vysílat (i když nevoláš nebo nedatuješ, tak v určitých intervalech mobil se sítí komunikuje).
Pokud je mobil vypnutý, nevysílá ani nepřijímá (ledaže by platily různé konspirační teorie nebo scénáře z amerických filmů).

Od: harryho*
Datum: 16.04.14 15:29

No me to prave prijde taky minimalne divne, taky jsem tomu moc nechtel verit, diky za vyvedeni z omylu :)

Od: kunas
Datum: 16.04.14 22:29

Oproti obyčejné SIM je rozdíl jen v tom, že jsou zablokované hlasové služby a platí se jen za data. I u normální SIM pokud telefon podporuje datový přenos, tak telefon občasným vysíláním "udržuje spojení" i v režimu internetu.. Jinak se dá z datové SIM udělat obyčejná a nebo obráceně (můj případ)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.