Pračka trik

Od: Datum: 16.04.14 12:25 odpovědí: 7 změna: 16.04.14 14:34

Zdravím prosím vás o radu,nebo o nějakou fintu jak zpátky nasadit gumu pod buben mám na mysli gumu co těsní hned za dvířkami díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.04.14 12:33

máte na mysli lem skříně pračky nebo lem nádrže pračky, výsledek stejný - nasazení těsnění - ale postup trochu jiný

Ohodnoceno: 0x

Od: davidpa
Datum: 16.04.14 12:42

S prominutím vám to povím po svém když otevřu pračku kudy se hazí prádlo,nebo vyndavá tak hned za kulatrými dvířkami je šedivá guma,kterou musím dostat částečně pod buben aby o neteklo.Omlouvám se neumím to odborně vysvětlit co potřebuji poradit

Datum: 16.04.14 12:51

dříve u praček byla manžeta (guma) zajištěna na vaně ještě gumovým o-kroužkem, někdy je tam nerezový drát, spojený pružinou; některý servisák (i já jako skoro hodinový manžel) jsem musel sundat přední víko a nasadit manžetu se zajištěním mimo pračku, zručný servisák to dovedl bez rozebrání;

Od: honza75
Datum: 16.04.14 13:21

pokud je to s předním plněním, tak u naší je to tak, že ona gumová manžeta je nasazena na vaně a zajištěna drátkem s pružinkou. Předek gumy je pak obdobně nasazen na přední desce - čele pračky. Nedovedu si to představit ji nasadit bez demontáže přední desky. Navíc je třeba být opatrný, protože prořízlou gumu (od šroubováku, od ostré hrany na vaně nebo přední desce) můžete jedině tak vyhodit a pračka vám poteče. Montáž se usnadní pokud gumu namažete trochu saponátem. U mě se přední deska demontuje jednoduše, odmontuju 3 šroubky na předním panelu ovládání a zespoda jeden šroubek na dolním plastovém krytu. Dostanu se tak ke 3 šroubkům, kterými je zajištěna vlastní přední víko pračky.

Od: bmbx®
Datum: 16.04.14 13:45

Jde to i bez rozebírání, chce to šikovnost a trpělivost - to je celá finta

Od: honza75
Datum: 16.04.14 14:32

věřím, ale u mě bych to nezkoušel. Sundání krytu je otázka 5 minut na nalezení nářadí a 5 minut na demontáž. Novou gumu bych koupil cca za 500,-. Nemluvím o pořezaných prstech, protože u mé dost drahé pračky je přední plech pod gumou jak nůž.

Datum: 16.04.14 14:34

Ne jen trochu, ale poněkud více - u mojí pračky přední čelo nešlo sundat, místa jako v hodinkách, mám dlouhé štíhlejší ruce, takže jsem se dostal s novou manžetou okolo vany bubnu, ale nasadit to tam a zajistit to tím drátem s pružinkou - peklo. Nasadit manžetu na čelo pračku je pak mnohem snadnější. Jak bylo zmíněno, je lepší ten rantl trochu máznout, ale stejně ty prsty na rukou byly dorasený. Servisák si za to vezme tak 4 - 5 stovek.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.