Jaký vybrat kompakt?

Od: Datum: 07.12.12 08:37 odpovědí: 13 změna: 07.12.12 21:00

Dobrý den,

potřebovala bych poradit s výběrem kompaktu, mám tyt požadavky:

cena kolem 2000 (max 3000)

aby rychle fotil

aby byl (alespoň trochu) odolný proti nárazu

aby z něj byly pěkné fotky

žádná složitá obsuha - zapnout a fotit

Chci fotit především malého syna, který je velmi rychlý, takže např s foťákem Nikon S6200 nebylo možné ho vyfotit (většinou byly na fotce jen jeho záda jak prchá). Navíc tento foťák nesplňoval ani tu odolnost. Občas se stane, že mi syn foťák sebere a někde s ním ťukne, toto Nikon nepřežil.. Právě i z tohoto důvodu nechci dražší foťák. Momentálně mám starší foťák Casio Exilim Z33 a ten mi vyhovuje - je podstatně rychlejší při focení i odolný - těch ťukanců už přežil hodně. Bohužel v zimě nějak nechce fotit (nenačte se paměťová karta), v létě a teple s tím tento problém není... Takže by mi vyhovovalo něco podobného, poradíte prosím někdo?

Díky

Jana


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.12.12 09:03
Ohodnoceno: 2x
 
Od: janca*
Datum: 07.12.12 13:18

Díky, tohle srovnání vypadá opravdu dobře, hlavně je tam u všech zmíněná ta rychlost, to přesně potřebuji

Od: lyifgh
Datum: 07.12.12 10:44

Tohle je těžké zadání... Levný foťák = malý čip = šum při vyšší citlivosti = pohyb se dá rozumně vyfotit jen za dobrého světla... Většina levných je i zoufale pomalá od zmáčknutí spouště do vyfocení - hledáte jehlu v kupce sena.. Starší Canon Powershot 560is?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 07.12.12 11:59

Achjo, zase tady někdo omílá malé čipy a jejich šum *smich*. Všechny kompakty (nepočítám s výměnnými objektivy- ale to už ve své podstatě není kompakt) mají malý snímací čip a tímpádem větší šum, ale není to nic tragického a pro běžného uživatele nepodstatné. To, že rychlé pohyby lze fotit jen za dobrého světla je minulost. A výběr kompaktu se zde nedavno řešil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janca*
Datum: 07.12.12 12:13

Já ale neptřebuji fotit pohyb, já potřebuji aby vyftil rychle od zmáčknutí spoušti. Což třeba u toho Nikon Coolpix S6200 bylo opravdu katastrofické, jak bez blesku, a s bleskem ještě horší... Když to pak ten foťák vyfotí, tak už ta fotka byla ok, nebyla nijak máznutá, ale k čemu mi to je když syn mezitím utekl... Ale třeba ten Nikon jsem kupovala před rokem, stál 4000 a opravdu jsem si od něj slibovala víc a přišlo těžké zklamání... Nejsem nijak náročný uživatel, stačí mi průměrné fotky, jen se prostě už nechci spálit jako s tím Nikonem...

Od: bmbx®
Datum: 07.12.12 13:16

To je problém mnoha kompaktů, že je velká prodleva od zmačknutí po exponování. Je potřeba se naučit správně používat namáčknutí spouště, před vlastním záběrem namáčknout, fotoaparát zaostří a když je ten správný okamžik tak domáčknout a exponovat. Kdo chce fotit kompaktem momentky tak, že v žádaném okamžiku zmačkne spoušť tak nikdy nic pořádně nevyfotí, protože v okamžiku zmáčknutí spouště začne foťák ostřit a když zaostří tak teprve exponuje, to už je objekt focení zcela někde jinde :D A mohu se zeptat proč jste si zrovna od kompaktu fy Nikon slibovala víc?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janca*
Datum: 07.12.12 13:26

ad Nikon - protože nám ho vychválil prodavač v obchodě ) TEhdy nám ten CAsio přestal fungovat na horách na dvolené a potřebovali jsme prostě koupit nový foťak, nebyl čas na recenze apod... Takže prodavač v obchodě byl jediný informační zdroj... Navíc nebyl úplně nejlevnější, i od toho jsem si slibovala že by mohl být lepší... Ale ve srovnání s tím Casiem byl podstatně pomalejší a ani fotky z něj nejsou tak pěkné - u okrajů jsou jaksi deformované, obličeje divně protažené...

ad namáčknutí, to bych řekla i zvládám... problém je když vyfotím fotku a pak chci rychle vyfotit další... A tady prstě ten Nikon absolutně nestíhal... Než se ta první uložila, než se zase zaostřilo, než se nabil blesk...

No možná budu muset popřemýšlet jestli do foťáku prostě už neinvestovat více peněz, když teda ty levné kompakty jsou všechny na podobné úrovní... V jaké cenové hladině už by se dalo pořídit něco rozumnějšího?

Datum: 07.12.12 13:35
avatar

V této cenové kategorii to fotí všechno skoro stejně...

Tady máte nějaké menší srovnání...:

http://technet.idnes.cz/test-…c=A121205_094901_tec_foto_nyv

Můžeme se tady bavit několik hodin, ale stejně nevybereme nic co by nějak extra vyčnívalo nad ostatní..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 07.12.12 13:45

Prodavač je poslední člověk od kterého bych si nechal něco vychválit, neboť jeho zájem je prodat, nehledě na to že málokdy lze narazit na prodavače ktérý má malinko páru o tom co jím nabízený výrobek vůbec umí / neumí.

Pokud mohu poradit konkrétní model, ač to dělám nerad, tak v rozumné cenocé relaci Sony W630, 690 nebo dražšší WX50, WX 100. Jsou relativně rychlé, malé, uživatelsky přívětivé... S bleskem bude vždy problém, u všech digitálů si musí blesk předbleskonout aby zjistil kolik světla je na expozici potřeba to je prodleva mezi zmačknutím a expozicí a pak vždy chvilku trvá než se nabije pro další akci.

Zajít do obchodu a to na co kladete největší důraz si odzkoušet.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.12.12 13:49
avatar

bmbx:

Tuším na tom budeme oba podobně...

V tom smyslu, že když přijdu do "odborné" prodejny...prodavač(ka) položí otázku "mohu Vám nějak pomoci?"

A skončí to tak, že často pomáhám já prodavači..., který může prodávat cokoliv jiného ,jen ne to co se snaží prodat..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janca*
Datum: 07.12.12 14:33

Díky moc, podívám se na ně

Od: janca*
Datum: 07.12.12 20:29

Dívala jsem se na ty foťáky Sony, zatím jen na netu na specifikace... Jako laik mezi nimi nevidím rozdíl (až na optický zoom).. Tak by mě zajímalo - mám jako laik a fotograf amatér vůbec šanci při jejich používání poznat rozdíl?

Od: bmbx®
Datum: 07.12.12 21:00

Ano nejzásadnější rozdíl je v optickém zoomu, WX má jinou konstrukci snímacího čipu, má trochu víc vychytávek, lepší video se stereozvukem, myslím že bude podávat lepší výsledky při mizivé úrovni osvětlení. Pro vás bude zcela vyhovující i cenový limit spňující řada W.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.