1xZapojení bojleru na noční proud

Od: Datum: 10.04.14 15:46 odpovědí: 10 změna: 12.04.14 21:04

Dobrý den. Jak mam postupovat při zapojení bojleru na noční proud?

Asi je třeba zajít na čez a zažádat o ten noční proud? k hodinam davaj ješte takovou malou krabičku? to je na noční proud? (nizký tarif)

a za druhé... bojler by neměl jit zapnout na vysoký tarif.tak že po zapnutí toho nočního by asi mělo být zapojeno přez stykač? Nebo jak přesne to má fungovat a být zapojeno?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.04.14 15:52
avatar

http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,11133.0.html, zde je zapojení ohřívače a na co si dát pozor; dále podmínky pro získání tarifu D25d:

http://www.cenyenergie.cz/d25d/

doplněno 10.04.14 15:52:

v podstatě tak, jak jste to popsal

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polda*
Datum: 10.04.14 16:40

Joo. dik za odkazy. jen tam čtu že je třeba revizi ( revizní správu) tak že po instalaci je třeba zavolat revizaka, nebo Čez si pří instalaci přijimače HDO to zrevizuje? jestli vše je OK.

Datum: 10.04.14 18:01
avatar

čez chce revizní zprávu od daného zařízení; jedině, že on sám by pracovník čez byl i revizní technik, tak by vám to za úplatu možná udělal

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polda*
Datum: 10.04.14 16:44

A ještě by mě zajímalo jestli a jak by bojler šel zapnout kdyz je vysoký tarif?

Od: anonym0
Datum: 10.04.14 17:04

HDO spina pres jistic stykac. Stykac ma ovladani vypnuto/spinani podle HDO/trvale zapnuto, takze si ho muzete v pripade potreby rucne zapnout/vypnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.14 16:36
avatar
Ano, bojler bude připojen přes stykač, ovládaný HDO přijímačem. A dostaneš nový elektroměr.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlada*
Datum: 11.04.14 05:41

Zdravím

Obecně se dá říct, že ve vašem případě řešíte zaplombovanou část ER (elektroměrový rozvaděč) a část nezaplombovanou (bytový nebo domovní rozvaděč). V ER musí být místo na přístroj HDO (hromadné dálkové ovládání), musí tam být jistič HDO (2 A) a ovládací relé HDO. Plus veškeré zadrátování ve stanovených barvách a s popsanými návleky dle provozního řádu energetiky. Od ovládacího relé HDO se vede modrý nulovací vodič do domovního rozvaděče. V domovním rozvaděči má být spínací relé nebo stýkač bojleru a 2 A jistič na ovládací cívku relé (POZOR, pokud máte v domovním rozvaděči FI, musí se brát přívod před FI). Nula HDO je zapojena na nulu cívky. Dá se říct, že energetiku zajímá plombovaná část, tj ER. Na tu se vystavuje revizní zpráva. Jak si vyřešíte domovní rozvaděč energetiku celkem nezajímá. Je to část za měřením, která patří majiteli objektu.Jestli budete bojler používat i v režimu VT je vaše věc. Jde o vaše peníze. Nakonec, je to část, která není zaplombovaná. O noční proud musíte samozřejmě požádat vašeho dodavatele. Změna sazby je možná jednou za rok. Různí dodavatelé mohou mít různé provozní předpisy, je dobré si upřesnit při podání žádosti. Provozní řád dodavatele a schéma propojení bývá na webových stránkách dodavatele.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: polda*
Datum: 11.04.14 14:27

Ten jistič 2A je pro HDO?

A to relé pro spínani toho bojleru? muže ta být stykač? a kolika Amperový? a za něho teprve jistič pr ten bojler?

Je tak OK.?

Datum: 11.04.14 17:01
avatar

@vlada to popsal vyčerpávajícně.

Musíte opravdu rozlišit plombovanou část a neplmbovanou. Elektroměr, HDO osazují energetivi a vy připravíte jen elektroměrný rozvaděč. Pokud píši vy, tak myslím firma, která má na to oprávnění. Do zaplombované části se prostě nehrabte. Každý z dodavatelů má své připojovací podmínky. Budete tam mít přístupný hlavní jistič a jsitič pro HDO 2A, ale ten bude opět zaplombovaný.

V domovním rozváděči budete mít jistič na bojler. Jeho hodnota dle bojleru, pak následuje stykač a jeho hodnora dle hodnoty jističe a potom další jistič 2A na jištění ovládací cívky jističe, Tam jde fáze na jednu stranu cívky stykače a na druhou stranu jde ovládací nula z HDO, jak už psal @vlada

Ohodnoceno: 1x
 
Od: polda*
Datum: 12.04.14 21:04

OK. všechno jasný. Díky všem za vyčerpavající odpovědí.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.