Motor pračky

Od: Datum: 30.03.14 15:51 odpovědí: 6 změna: 31.03.14 06:57

Dobrý den, při spuštění jakéhokoliv programu u mé automatické pračky, se motor rozjede na nejvyšší výkon jako při odstředování. ale přitom cyklus probíhá tak jak má, na několik sekund se roztočí, pak vypne a zase se roztočí, ale vždycky na max výkon, takže se buben točí jako blázen. némá někdo takovou zkušenost? pračka je po záruce, tak jestli to je rovnou na odpis, nebo na opravu? Děkuji moc za odpověd

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.14 16:48

Asi odešel regulátor otáček. Teorerticky věc za pár stovek, ale záleží jakou máte pračku.

doplněno 30.03.14 23:42:

To vypadá, že pro odstředení se motor připojuje přímo třeba relátkem (třeba i na jiné vinutí) a počítá se s tím, že regulátor je odpojený, jenže není, tak se to pere a vyhazuje pojistky.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.03.14 16:48
Už si to moc nepamatuju, ale u mé pračky to dělalo to samé. Ždímání bylo 1200 ot/min a tou rychlostí se pračka snažila prát. Na vině byla vadná elektronika, která reguluje plynulé rozjezdy a rychlost motoru. Před patnácti lety chtěli za opravu asi 4 tisíce, takže šla do sběrného dvora.

Od: jan1
Datum: 30.03.14 17:38

Děkuji za odpovědi, ted jsem přišel na další věc, když dám jen odstředování, tak se pračka rozjede na max a vyhodí pojistky. Ten regulátor bývá samostatně, nebo přímo na té řídící desce?

Datum: 30.03.14 17:42

Nejspíš odešel tachogenerátor je vzadu na motoru

Od: jan1
Datum: 30.03.14 17:52

motor jsem měl rozebraný, vyčistil jsem ho a zkouknul všechny dráty jestli nejsou nějak spojené, přiškvařené k sobě a je pravda, že když vypadnou pojistky, tak záblesk jde od motoru.

Datum: 31.03.14 06:57
Mě ten motor taky na uhlíkách jiskřil, když jel natvrdo. Zkuste najít v pračce destičku cca 10x10cm. Je tam nějaký integráč a další součástky. Z programátoru by to přes ni mělo vést k motoru. Už si to bohužel přesně nepamatuju.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.