Čím zadělat drážku od kabelu ve zdi?

Od: Datum: 26.03.14 08:06 odpovědí: 7 změna: 31.03.14 23:37

Dobrý den,

přidal jsem na chodbě jeden vypínač, udělal drážku do panelu a natáhnul kabel.

Poradil by mi někdo čím tuto drážku nyní uaházet? Stačí třeba sádra nebo co jiného? Na povrch potom příjde nějaká jemná omítka nahodit?

Děkuji, pěkný den

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 26.03.14 08:15

Dobrý den, záleží asi i na tom, jak je ta drážka dlouhá. Já jsem vždy sádroval a povrch dobře uhladil - nic dalšího nebylo třeba (tedy potom vymalovat). Zdravím!

doplněno 26.03.14 22:07:

pavlikk - o betonu zde nikdo nepsal. Buď ta sádra, malta nebo lepidlo.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 26.03.14 10:49

Pokud není drážka dlouhá, stačí sádra (ovšem aby to nebylo vidět, chce to trochu zkušenost). Delší drážku je lepší zaházet běžnou maltou a pak přeštukovat finálním štukem (což ovšem chce zkušenost ještě větší).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.03.14 13:48

Sádra na zazdění kabelu a do panelu tím spíše,vhodná není.Jen na přichycení na několika místech drážky.Na dokončení vždy používám flexilepidlo.Špachtlí drážku seškrábnu dokonale do roviny.Po zatvrdnutí dorovnám finální stěrkou.Pokud bych chtěl,aby povrch byxl drsný,přidám do stěrky trochu jemného písku.

JABRAKA

Od: pavlikk
Datum: 26.03.14 21:36

Prosím jak to teda udělat? Stačí teda zaházet buď betonem nebo jak píšete sádrou či flexilepidlem? Je to jedno čím z těchto typů? Pak koupit štukovou omítku a zahladit?

Je toto správný postup?

Děkuji za laické vysvětlení

Datum: 27.03.14 00:02

Zdravím,
odpověď je jednoduchá, ale protože nikdo z nás nezná ani vaše zkušenosti, tak hlavně vaše vybavení nářadím, tak se stává složitou.
Pokud vlastníte aspoň zednickou lžíci a filcové hladítko (v nouzi třeba místo hladítka máte aspoň kostku polystyrenu), pak bych dopručil se podívat po nějaké stavbě v okolí, tam "vyškemrat" trochu obyčejné malty a trošku vápenného štuku. Maltou pak zamátnout drážku na ůroveň omítky tak, aby nová výplň byla spíš trochu (1-2mm) "utopená a po zavadnutí přetáhnout štukem a "rozfilcovat" do roviny.
Pokud nevlastníte žádné nářadí, kupte si širší špachtli a drážku zaplňte sádrou - nejednodušší řešení pro laika bez vybavení. Při troše pečlivosti na toom nemáte co zkazit.

Od: pavlikk
Datum: 31.03.14 23:03

Povedlo se díky moc, nějak jsem to zvládnul podle vašich rad, děkuju mockrát.

Datum: 31.03.14 23:37

Rádo se stalo, hlavně když to pomohlo - je to hotové a vy jste spokojený ;)

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.