Zapojení staré televize na anténu

Od: Datum: 24.03.14 15:47 odpovědí: 4 změna: 25.03.14 00:36

Dobrý den, prosím o radu. Mám starou televizi Tesla Břožík Color a po zapojení antény nefunguje. Prý bych potřeboval nějakou krabičku s červeným, žlutým a bílým konektorem, bohužel stojí skoro 1000Kč. Poradí někdo? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.03.14 15:55

Potřebujete setobox na příjem digitálního signálu. Analog již nefunguje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 24.03.14 15:55

Potřebujete tak zvaný Set Top Box - krabičku do které se připojí na vstup anténa a z výstupu krabičky jde kabel do vašeho televizoru.

Pro novější televizory s plochým konektorem pro připojení videorekordéru tak zvaným SCART jsou všechny set top boxy, ale starší nepříklad Tesla Color, Mánes Color, které nemají vstup pro SCART konektor je třeba set top box s takzvaným MODULÁTOREM. Výstup ze set top boxu se připojuje do anténního vstupu televizního přijímače. Televizní přijímač se musí naladit na číslo kanálu modulátoru set top boxu, obvykle asi tak na 39 kanál, což zní strašně složitě, ale je to jednoduché. Prostě zapnete televizi a budete ladit jako když hledáte nějaký vysílač a najednou se naladíte na váš set top box.

Možná nemusíte kupovat nový set top box, protože mezi lidmi je hodně set top boxů, které už nepotřebují, protože si koupili nový televizor, který už set top box nepotřebuje. Ale než něco koupíte, nechte si to vysvětlit a předvést, že to bude fungovat na váš televizor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.14 00:36
avatar

správně - hlavně si dejte pozor, aby se ten stb dal propojit na obyč. anténní vstup televize, neboli aby byl s tím modulátorem (viz i http://www.digizone.cz/slovnicek/modulator/)
(snad by se dal sehnat i za míň než 1000,-? (nemluvě o koupi použitého pochopitelně) - stačí si do vyhledávače dát "set top" a "modulátor", a něco vyjede, vč. srovnávače cen...; no a snažte se koupit něco s návodem - aspoň dřív bývaly velice jasný a podrobný, takže propojit a sladit stb s tv (a anténou) nebyl problém)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.14 15:55
avatar

Obstarej si set top box,ten připoj mezi anténu a televizor.Když obejdeš bazary,dá se tam koupit za 200 Kč.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.