Beztlakový x tlakový ohřívač vody, baterie?

Od: Datum: 18.03.14 15:59 odpovědí: 3 změna: 18.03.14 20:43

Dobrý den,

co znamená beztlakový ohřívač vody? Jaký je rozdíl s tlakovým? Jaké jsou výhody/nevýhody?

V některých internetových obchodech píší, že se u některých beztlakových elekterických bojlerů (konkr. např. 5 - 10 l) musí použít i beztlakový baterie. Ale u některých výrobků, taky beztlakových to nepíší. Znamená, že nemusí být a může bát normální tlakový, a nebo pouze opomněli a u všech beztlakových ohřívačů musí být i beztlaková baterie? Co doporučujete?

A má ještě někdo zkušenosti z bateriemi se sprchou?

Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.03.14 16:10
avatar

Každý beztlakový bojler musí mít baterii pro něj určenou! Základní rozdíl je, že u beztlakového bojleru zavíráte vodu (teplou) před bojlerem (takže v podstatě ještě studenou), kdyžto u tlakového až za bojlerem. Vnitřní prostor bojleru je tak trvale spojený s okolím a proto v něm není žádný tlak. Když otevřete kohoutek teplé vody začne studená voda, přitékající do bojleru vytlačovat přepadovou trubkou vodu teplou (sice přes tělěso kohoutku, ale přes neuzavíraný výtok).

doplněno 18.03.14 16:19:

Tlakový bojler musí být připojený přes pojitný/spětný ventil. Přebytek vody, která při ohřevu zvětší svůj objem, odtéká tímto ventilem do odpadního potrubí (nebo jinam). U beztlakového bojleru přebytek vody odkapává kohoutkem volně do dřezu, takže není potřeby spětný ventil a jeho propojení s kanalizací (což může někdy být problematické).

Takže: v místě, kde je možnost jednoduchého připojení k odpadu bych volil bojler tlakový, v místě, kde by to bylo složité bych dal beztlakový a smířil se s kapáním vody do dřezu po dobu ohřevu (vždycky pár minut).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.03.14 17:42
avatar

Krom bojleru je ještě beztlakový a nebo tlakový průtokový ohřívač vody. K beztlakovému průtokovému ohřívači vody musíte mít speciální baterii na pouštění teplé nebo studené vody. Kdežto na tlakový průtokový ohřívač vody zapojíte přímo do normální baterie na přívod teplé vody. Nepotřebujete žádný pojistný ventil.

http://zip.er.cz/2104

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 18.03.14 20:43
avatar

Rozdíl je ten, že v tlakovém ohřívači je voda pod tlakem a v beztlakovém ne.

Ohřívač, který je konstruován jako tlakový, je možné připojit jako beztlakový, naopak to nejde.

Tlakový ohřívač je připojen přímo na přívod vody, teplá voda vytéká otevřením výstupního ventilu. Zvýšení objemu a tlaku vody se řeší povinným připojením pojišťovacího ventilu.
Beztlakový je připojen přes ventil, otevřením ventilu vpouštíme do ohřívače studenou vodu a ta vytlačuje teplou vodu do neuzavíratelného volného přívodu do baterie. Proto při ohřevu vody (a zvětšování objenmu) může z kohoutku odkapávat voda.

doplněno 18.03.14 20:45:

Rozdíl mezi připojením beztlakového a tlakového ohřívače je právě v baterii. A jestli je to průtokáč nebo bojler (zásobník) je úplně jiná věc...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.