Provizorní oprava nabíječky mobilu

Od: Datum: 15.03.14 16:53 odpovědí: 7 změna: 16.03.14 22:24

Potřeboval bych opravit nabíječku k cca 5 let starému mobilu Samsung (véčko). Plánuju, že vezmu "tělo" nabíječky od jiného mobilu, uříznu dráty od konektoru a napojím na ně konektor od Samsungu. Koukal jsem na několik starších mobilů a všechny měly na baterii 3,7V. Na jejich nabíječkách však byly údaje 3,7V (Nokia), 4,5V (Alcatel) a 5V (Siemens). Lišily se i údaje o mA. Samsung ani jeho nabíječku momentálně nemám k dispozici, jsou u příbuzné, ke které pojedu.

Může nastat nějaký problém? Může nastat např. zkrat, když popletu dráty? Všechny nabíječky lze dát do zásuvky dvěma způsoby (nemají nulák). Děkuji za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.03.14 17:05

Dráty barvu na barvu a na napětí a proudu zase tak moc nesejde ty rozdíly jsou zanědbatelné.

Ohodnoceno: 0x

Od: bmbx®
Datum: 15.03.14 17:08

Ten samsung by měl mít nabíječku 5V, ale opravdu 5V, starší obyčejné nabíječky mají třeba psáno 5V a naprázdno dávají víc (nejsou stabilizované), tak takovou ne. Na udávaném proudu na nabíječce celkem nějak nezáleží...

doplněno 15.03.14 17:13:

albatros:

od dob co jsou mobily vybaveny Li-XX akumulátory je napětí docela důležité. Jen u mobilů co měli nabíječky 6V a více byla uvnitř mobilu i stabilizace. Mobily co mají stabilizované nabíječky 4,2V nebo 5V jsou na to napětí stavěné a nic jiného nepoberou a pokud ano, tak bude trpět akumulátor.

Datum: 15.03.14 17:12

Takže když vezmu tu od Alcatelu s údajem 4,5 V 315mA (koupeno kdysi s telefonem od operátora) tak to bude OK?

doplněno 15.03.14 17:23:

Na té rozbité nabíječce Samsungu je prý toto: OUTPUT 5,6V 150 mA.

doplněno 15.03.14 19:15:

Ten údaj 5,6V tam opravdu je, mám to potvrzené přímo od té dotyčné osoby, která má nabíječku u sebe (koukat ani měřit nemusíte). Jestli to s tou 4,5V dobíjet nebude, tak je to v pytli. Pak mám ještě možnost nabíječku 7V a 7,5V od staré Motoroly, ale to byly ještě niklové baterie.

doplněno 16.03.14 21:32:

Tak jsem to dnes vyzkoušel. Nabíječkou od Alcatelu 4,5V jsem zkusil po výměně konektoru nabít Siemens, který má orig. nabíječku 5V. Vše proběhlo OK, telefon se nabil. Potom jsem zkusil nabít Samsung, který má orig. nabíječku 5,6V. Telefon se rozsvítil a začal ukazovat symbol nabíjení, ale ani po třech hodinách se nenabil. Takže je to záhada...*nevi*

Datum: 15.03.14 17:13

Myslím, že ne.

doplněno 15.03.14 18:59:

Ano to je možné, proto taky 4,5V bude nejspíš málo. Až budu doma tak se podívám a případně změřím, někde mám origo nabíječku na véčkový Samsung.

doplněno 15.03.14 19:37:

Ale, já to změřím, protože něco jiného je co píší a něco jiného je co dává. Dnešní nabíječky jsou všechny 5 voltové a klidně dávají o nějakou desetinku víc to je přípustné, ale nejsem si jist, že nabíječka která má 4,5V dokáže nabíjet mobil, který je určený na 5V, když napětí, které musí jít už přímo na akumulátor musí jít přesně 4,2V

doplněno 15.03.14 19:39:

Ale, vyzkoušet se to může...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.03.14 22:01

Záhada to není, záleží na konstrukci nabíjecích obvodů uvnitř mobilu, jak jsem už psal, pokud má telefon Li-XX akumulátor tak na něj musí jít přesně 4,2V, pak záleží kolik pobere nabíjecí obvod v mobilu, 4,5V pro něj může být už málo, ale jsou obvody, které na akumulátor "pouští" napětí na akumulátor přimo z nabíječky, pak stačí jenom těch 4,2V.

Pokud na tom Samsungu je indikace, že se nabíjí, tak proud do akumulátoru teče, ale může být natolik malý, že 3hodiny na nabití jsou málo.

doplněno 16.03.14 22:36:

Hmmm...Tak bůhví jak to tam je zapojené, bude to prostě potřebovat větší napětí. Některé Nokie třeba vůbec nenabíjely z jiné nabíječky přestože měla shodné napětí, stačilo zapojit seriově malý odpor a už to běželo.

Datum: 16.03.14 22:24

Ona se z toho stala spíše "vybíječka", protože po třech hodinách klesnul ukazatel nabití ze dvou čárek na jednu. Přitom telefon normálně po připojení na nabíječku pípnul a rozsvítil se, v indikátoru nabíjení (obrázku monočlánku) běhaly čárky jako o závod.

Od: mkat®
Datum: 16.03.14 11:28

Ked je na nabijačke napisane 5,6 V, tak nižšim napätim bateriu nenabiješ.Prud môže byť nižši ,bateria sa bude len dlhšie bude nabijať.

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.