Instalace druhého zvonku k domácímu telefonu

Od: Datum: 15.03.14 11:27 odpovědí: 3 změna: 19.03.14 10:49
avatar

Dobrý den, na podzim jsem se tu ptala na instalaci druhého zvonku k bytovému, to se mi podařilo. Teď bych ale ještě potřebovala druhý zvonek k domácímu telefonu, tam ale bude nutné napájení. Původní bzučák jsem odstavila a místo něj mám klasický zvonek. Napadá mne buď si opatřit zvonkové trafo, využít adaptér a nebo použít drátový zvonek s bateriemi. V každém případě ale nevím, kam to mám připojit. Šlo by to připojit zvonkový drát pod šroubky stávajícího zvonku? Děkuji.

doplněno 16.03.14 11:45:

To mi tu skutečně nikdo nedokáže poradit? *plac*

doplněno 18.03.14 16:46:

Vyzkoušela jsem použití adaptéru - po připojení pod šroubky stávajícího zvonku začal tento zvonit už při zapojení adaptéru do el. zásuvky - chyba. Po připojení na svorky telefonu to sice fungovalo, ale jen na délku zvonkového drátu cca 1 metr - chyba. Soused tu něco blekotal o střídavém a stejnosměrném proudu => zvonek je na střídavý, adaptér má na výstupu stejnosměrný - chyba. Zvonkové trafo se mi sehnat nepodařilo, takže zbývá jedině koupit a to je skoro stejná cena jako drátový zvonek na 2 AA, baterie třeba takový:

http://www.sezam.cz/tonove/i2…elodii,-napajeni-2xaa-baterie

Má ale vlastní tlačítko, tak zas nevím jak to připojit k domovnímu telefonu ( na svorky? ) Já prostě do dílny ten zvonek domácího telefonu neslyším, je to přes dvě místnosti cc 10 - 12 m a občas na mne přece jen někdo zvoní. Takže koupit zvonkové trafo a použít zvonek na střídavý proud ( v kterém místě trafo připojit?), nebo koupit drátový zvonek na baterie?

Děkuji za pochopení a případné rady *slunce*

doplněno 18.03.14 19:50:

Ještě se to pokusím vysvětlit snad srozumitelněji:

V bytě mám dva zvonky - první je tlačítko u bytových dveří a zvonek součástí PL5. K tomu jsem připojila pod šroubky zvonkový drát a na jeho konci po několika metrech druhý úplně stejný zvonek. Při stisknutí zvonkového tlačítka zvoní oba zvonky. Druhý je součástí domácího telefonu ( viz foto ), tam byl původně bzučák ( na fotce vpravo dole ). Zkusila jsem k tomu připojit druhý zvonek, to nefungovalo, tak jsem bzučák odpojila a místo něj mám zvonek ( na fotce nad telefonem). Je to sice mnohem hlasitější, ale pořád není slyšet až do dílny. Teď tedy řeším druhý zvonek, ale nejspíš potřebuje napájení, proto hledám řešení - zvonkové trafo?, adaptér?, drátový zvonek napájený 2 bateriemi AA? Tlačítko je součástí tabla na fasádě a knoflíkem můžu uvolnit dveře ( domácí vrátný ). Ven dát další tlačítko nemůžu a ani by to k ničemu nebylo. Odkud je to napájeno netuším. Stále víc využívám nákupy v e-shopech, takže to potřebuji hlavně kvůli přepravním společnostem. Možná jsem si vymyslela blbost a nejde to vůbec, ale zatím pořád ještě doufám...Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.03.14 11:53
avatar

Ahoj, v první řadě bych vyzkoušel připojit druhý zvonek úplně stejně, jako jsi připojila ten první. To znamená připojit buď na šroubky v telefonu nebo na šroubky v tom prvním zvonku. Neměl by v tom být žádný problém a zvonit budou oba.

doplněno 18.03.14 18:51:

Jaksi se v těch adapterech a trafech ztrácím. Vyzkoušela jsi připojit druhý zvonek, úplně stejný, jako ten první? Těžko budeš kombinovat vývod z telefonu s trafem nebo adapterem. To bys musela mít druhé zvonkové tlačítko, to znamená samostatný druhý zvonek.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: hop®
Datum: 18.03.14 20:10
avatar

Do domácího telefonu není radno pouštět jakékoli napětí, ani z adaptéru. Domácí telefony mají vlastní zdroj a není přizpůsoben na podobné akce, naštěstí je dost blbovzdorný a chráněn i proti přetížení a zkratu.

Pokud zdroj domácího telefonu neutáhne dva zvonky (není to jeho závada, je dimenzován na jeden původní bzučák), je možné místo bzučáku (nyní zvonku) zapojit relátko, a jeho spínacími kontakty zapojovat napětí do zvonku.
Pak je více možností, které záleží na volbě zvonku a typ konkrétního relátka (možné zatížení kontaktů, krytí proti doteku...) :
- mít v zásuvce adaptér a výstup spínat do zvonku
- pořídit zvonkové trafo, připojit napevno k jističům a spínat výstup do zvonku
- pořídit zvonkové trafo, výstup připojet na zvonek a spínat 230V vstup do trafa
- pořídit zvonek na 230V a spínat jej kontakty od relé
Pro poslední dvě zapojení je nutné mít relé s možností připojení 230V na kontakty, tedy především ochranu proti dotyku částí pod napětím !

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.03.14 10:49
avatar

Děkuji pánové, navedli jste mne na správné řešení i když bylo trochu jiné, než jsem předpokládala. Já totiž úplně vynechala možnost připojit druhý zvonek PARALELNĚ bez posílení zdroje a ono to FUNGUJE. ! Mně někdy stačí trochu nakopnout a zopakovala jsem si fyziku pro 8. ročník. Patronka

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.