Rozhlas po drátě-funguje stále?

Od: Datum: 15.03.14 06:37 odpovědí: 5 změna: 10.05.14 21:29

Máme v kuchyni v bytě zásuvku na rozhlas po drátě. Zajímalo by mne, jestli stále funguje. Nemám přijímač, abych vyzkoušel, tak by mne to jen zajímalo, jestli je to stále funkční? Děkuji LS

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: luke237
Datum: 15.03.14 07:16

Wikipedie tvrdi,z e skoncil v roce 1999 a clanek na E15 to alespon pro Kolinsko potvrzuje. Nejaky amater si na tom kdysi ale rozchodil nejnovejsi digitalni radio Leonardo.

Google toho ma pochopitelne vice.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.03.14 18:16

Je možné to vyzkoušet žárovkou 12 V. Proč - rozhlas po drátě skončil .Už byl nemoderní a vedení z pošty / odtud se vysílalo/ bylo zastaralé tak,že bylo nutné zvyšovat napětí a to až do takové míry,že někteří koumáci na vedení připojili žárovku /12 V/ a svítili /třeba ve špajzu/.

Datum: 15.03.14 18:31

Rozhlas po drátě v provedení státním už dlouho nefunguje.Ovšem v některých obcích,hotelech,motelech a kempech takový rozvod rádia funguje.

JABRAKA

Datum: 21.03.14 20:03

Třeba u nás ve Znojmě v Nové nemocnici jsem viděl připojený takový ten plastový reproduktor tesla v šatně a taky u rentgenu ct, jak se objednává a hraje jim tam radiožurnál asi tam mají nějaký vlastní rozvod. :-D

Od: vojtik
Datum: 10.05.14 21:29

no myslim si ze ne ale zkuste zapatrat v nejakem starozitnictvi uvidite nam to uz nefunguje

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.