Černé kapky v elektronice

Od: Datum: 12.03.14 18:37 odpovědí: 8 změna: 12.03.14 21:53

ahoj, mám jakousi destičku s SMD a jsou tam černé kapky. Nevíte co v nich je a jak se to montuje? asi nějaký procesor?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.03.14 19:01

Pravděpodobně tantalové kondenzátory.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.03.14 19:01

Řekl bych, že dost bude záležet na tom, co to je za ,,destičku´´. Ne na každé musí být zrovna procesor.

Od: kalas
Datum: 12.03.14 19:07

a je to letováno jako SMD anebo bodováno? jestli je to SMD proč je to zakápnuto?

Datum: 12.03.14 19:31

Mislíte takovou kapku, kulatou, černou. Nejedná se pravděpodobně o kondezátory, ale o integrovaný obvod... Lze vidět třeba v kalkulačkách a podobné elektronice. Tento obvod je neoddělitelný od desky..., zalito přímo při výrobě.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.03.14 19:39

jo to je ono, zajímá mě jestli je tam "holej" čip a jak je připojen - letováním nebo jinak..

Od: bmbx®
Datum: 12.03.14 20:06

Tak jak je připojen v klasickém pouzdru k nožičkám, tak je zde připojen přimo ke spojům desky a pak zalit hmotou. Je to levnější než zapouzdřování a pak pájení do desky. Spoje s čipem jsou v obou provedeních slabými zlatými drátky.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.03.14 20:15

díky, trocha jsem to tušil ale to znamená že ty drátky bodujou, což je docela náročné na prašnost prostředí atd... Možná najdu něco na Youtube.

dávám dobrou odpověď

Od: bmbx®
Datum: 12.03.14 21:53

Ano, ty drátky se bodují a provádějí to automaty v úplně bezprašném prostředí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.