Servisní poplatek Skylink

Od: odpovědí: 22 změna:

otázka pro "majitele" karet Skylink. s příchodem servisního poplatku uvažuji o zrušení zařízení, resp. příjmu Skylink. jak jste to vyřešili vy? platíte, nebo rušíte a přecházíte na jiný příjem?

22 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar bruno2

Zaplatil jsem si Flexi 7 na jeden rok, servisní poplatek je započítán v ceně balíčku, takže nemusím jej platit samostatně. Složení programů v rámci Flexi 7 mohu 1x měsíčně zdarma měnit, občas toho využívám.

 


0x

Skylink říká, že pokud nechcete platit SP a tedy nesledovat sat.příjem, stačí nezaplatit SP a příjem bude přerušen. No a když se rozhodnete sat opět sledovat, stačí SP zaplatit. Dluh nevzniká. Myslím, že kdybyste jim napsal, že sat příjem rušíte a proto nebudete platit SP, tak Vám odpoví, že stačí SP nezaplatit. Ovšem s tím poplatkem mě dojali, protože když jsem kupoval kartu, tak přes obal stálo velkým písmem něco o doživotním sledování zdarma, že vše je v ceně karty - jak vidím nebylo. Problém vidím také v tom, že když už nějaký poplatek máme, lze jej zvyšovat, což se dít na 100% bude.

Tex


právě, že jsem koupil kartu před několika lety s tím, že programy doživotně zdarma ještě od Gital, pak to převzal Skylink, takže karta výměna a teď si dělají co chtějí. psát nějaký email na jejich zákaznickou linku, je zbytečné. nikdy neodepsali ani na jeden a pár info jsem potřeboval. nakonec jsem vše pořešil ve fórech. poplatek se zvyšovat bude, o tom nepochybuji

 


0x
avatar milancukrar

Platím.

doplněno 12.03.14 17:20:

Mne odpovědili mnohokrát asi do dvou dnů.

doplněno 12.03.14 18:58:

olafe,

"služeb O2 a pozeptám se po digi tv. záleží co nabízejí"

dejte pak vědět, co jste zjistil.

Díky

doplněno 13.03.14 18:08:

Vážený uživateli satelitní televize Skylink,

dovolte, abychom Vás upozornili, že Vaše dekódovací karta č.: "42911411111 byla vypnuta z důvodu neuhrazení Servisního poplatku, který měl datum účinnosti "12.03.2014".

Toto vypnutí je dočasné a nemá žádný vliv na funkcionalitu Vaší dekódovací karty, chybějící programy Vám budou opět automaticky aktivovány po úhradě Servisního poplatku nebo některého placeného balíčku.

Tak to mne dneska potkalo, pokud uhradím převodem, tak 41,50 za měsíc, když SIPO tak 33Kč...Takže jsme zaplatil 83 na dva měsíce, pak jen SIPO.

a za pár minut mi přišlo:

děkujeme Vám za úhradu Servisního poplatku a dovolte, abychom Vás informovali, že chybějící televizní programy z balíčku Digital, byly na Vaší dekódovací kartě Skylink č. "42911411111" opět aktivovány.

To je fofr..

olaf71*
12.03.14 18:00

zajímavé

 


0x
avatar h0nz490
Platim, tech par Kč neni nic extra, za sluzby cz a sk v hdcku to neni drahe.

33 kaček není drahé. pro kuřáka cca.půl krabky, pro pivaře 1 a půl piva. spíš mě to štve z principu. možná půjdu raději do služeb O2 a pozeptám se po digi tv. záleží co nabízejí

a koupíte si produkt s horší kvalitou za více peněz...

taky mě naštvali. koupil jsem kartu "výměna" s tím, že snad dva roky jsem bez poplatku. pak to asi budu řešit. momentálně jsem změnil poskytvatele internetu. za stejnou cenu jsem dostal cca 3,5x rychlejší internet a 40TV programů (některé v HD) zdarma. jen jsem musel investovat do set top boxu 1900,- Kč...

 


0x

Máme doma tři TV a také budeme od srpna platit. V době kdy se přecházelo z analogu na digital nebylo u nás pokrytí, tak jsem to řešil satelitem. Teď přemýšlím o tom že zpátky přejdu na pozemní vysílání, nebo prý lze nasdílet kartu z jednoho přijímače mezi ostatní. Částka je to pro mě zanetbatelná, ale nebudu z principu dávat peníze tomu kdo na tom rejžuje několik miliónů měsíčně.

 


0x

Tak už je to tady. Kdo vloni tvrdil, že poplatky se budou zvyšovat, tak měl pravdu. Dnes mi došel vzkaz od Skylinku, už jim nestačí 400,- Kč jako loni, letos chtějí 900,- Kč. Zuřím a přemýšlím co s tím. Ah jo.

Já už to zrušil hned jak mi skončila dvouletá bezplatnost po výměně karty. Kartu jsem nechal konvertovat na příjem pouze ČT satelitních programů, je to naprosto zdarma a mám to v záloze, kdyby se mi porouchal STB na pozemní vysílání. Jinak dnes chytám na STB asi 15 programů, což ani nestačím skoukat !

To konvertování mne zajímá,mám skylink na chatě,kde jsem tak 7 víkendů za rok a na Tv se koukáme stejně jen občas a stačilo by na řadu ČT. Platnost karty mi končí 8.6., poradíte? Děkuji

Stáhněte si z www stránek České televize formulář, kde vyplníte Vaše referenční číslo z inkasa, kterým platíte poplatek za poslech ČT a ČRo a další údaje jako např. číslo karty SKYLINK. Vyplněný a podepsaný formulář pak zašlete poštou na adresu ČT a asi po týdnu máte kartu konvertovanou a můžete koukat přes satelit ASTRA na všechny programy ČT zdarma !

 


0x

Protože se neustále zvyšuje poplatk a ještě se do budoucna určitě navýší,takže jsme si zřídili kabelovku a programů je tam stejně i víc a určitě se nám to vyplatí i do budoucna.

 

 


0x

Skylink jsou lumpové, co budou jen rejžovat a časem určitě přejdou pouze na placené balíčky, takže jen servisní poplatek nebude. Ještě zde nebylo řečeno, že pokud někdo nebude mít uhrazen servisní poplatek déle než rok, tak podle podmínek má Skylink právo kartu vypnout tak, že k opětovnému používání jakékoliv služby Skylink, pak musí zákazník uhradit navíc 999kč registrační poplatek. Hodně lidí s placenou nabídkou totiž odešlo např. k freeSatu nebo k dvb-t, takže to je mířeno proti nim. Nejlepší je nepoužívanou kartu hned prodat někde na netu v bazaru, přeregistrace na nového majitele je totiž zdarma. Jinak klasické pozemní digitální vysílání udělalo za poslední léta velký pokrok, takže signál je skoro všude. Jen mít pořádnou anténu a umět ji nastavit.

Všechno pravda až na ten registrační poplatek. Jedná se o reaktivační poplatek za 299 Kč.

 


0x

Ihned po zavedení poplatku jsem Skylink zrušil, neboť bylo jasné, že u nějakých 30 Kč nezůstane a polpatek bude hnán výše v pravidelných etapách. Přešel jsem na internetovou TV i díky tomu, že nám firma již dodává internet. Výhody? Satelit jsme museli instalovat na návětrnou stranu a díky tomu stačilo husté sněžení, déšť nebo silný nárazový vítr a bylo po signálu. Nikdo mě nenutí kupovat si novou kartu z důvodů změny parametrů, apod... Internet mi přinese stabilní a kvalitní signál.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]