Rozvodna vydavajici ruzne zvuky

Od: Datum: 09.03.14 18:36 odpovědí: 6 změna: 10.03.14 08:51

dobry vecer,koupili jsme chatu vedle rozvodny vysokeho napeti,a ted se nestacime divit co ta rozvodna dokaze delat hluku.zvuky jsou jako huceni parniku,ruzne bzuceni...vysvetlite mi prosim co dela tyto zvuky.vsem dekuji za odpovedi a preji hezky vecer.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.14 18:41
avatar

rozvodna preventivně výhrůžně bručí (v električtině) nelez do mě:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.14 18:44
avatar

To je normální stav, záleží i na odběru. Když se večer nasvítí, tak se pěkně rozjede.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.14 19:33
avatar

To je tim že jsi zapoměl dojít na podzim utáhnout trafoplechy :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.14 21:23
avatar

Bručení (někdy i dost intenzivní) vydává pravděpodobně transformátor. Zvuk se může měnit podle okamžité zátěže. Různé bzučení, mlaskání a chrastění vydávají různé výboje na izolátorech a mění se mimo jiného podle počasí. Při extrémní vlhkosti lze někdy tyhle výboje potmě i vidět. Je to normální jev. Časem si zvyknete, i když to bručení může jít někdy na nervy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 10.03.14 08:00

Berte to jako zvuky domova, víte, co je jejich zdrojem a že je to normální. Někdo má za domem nebo za chatou dálnici, která hučí nepřetržitě celý den, celou noc, celý rok a také se toho zvuku nezbaví. Hučících rozvoden je v naší krajině hodně, stejně tak jako různé kravíny a stodoly s hučícími ventilátory. Podobně u Labe mohutná čerpadla zavlažovacího systému těsně u chat. Horší je to u některých provozoven s vysokým pronikavým pískáním, z toho šílí i psi a domácí zvířátka. Takže hučení zkuste brát jako hučení vodopádu a jestli máte chatu v hezké krajině, těšte se na jaro a léto atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.14 08:51
avatar

Ještě tu nikdo nevysvětlil pořádně proč to bručí, tak se to pokusím osvětlit. Nebudu zacházet do podrobností, co a jak a proč je trafo.

V síti v ČR je střídavé napětí o frekvenci 50 Hz. V trafostanici je ohromné trafo, což je vpodstatě nějaký drát namotaný okolo nějakých plechů a pokud tímto drátem teče veliký proud (jak už tu někdo psal, třeba večer když se rozsvítí), tak se v okolí drátu začne indukovat magnetické pole, které se stále mění, tím střídavým proudem (obracejí se póly s frekvencí 50 Hz), takže ty plechy, pokud nejsou pořádně upevněné (utažené), tak se holt trochu klepou, a tím vydávají zvuky.

Takže až se vás nějaká třeba návštěva bude ptát co je to za zvuky, můžete odpovědět, že je to 50 Hz sinus. :D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.