Lze létat s touto RC heli nějak i venku?

Od: Datum: 08.03.14 17:58 odpovědí: 6 změna: 11.03.14 00:05

Lze prosím nějak docílit toho aby tato helikoptéra http://www.gamehouse.cz/rc-mo…helikoptera-24-ghz-spy-cam-ii mohla létat za mírného větru i venku a neunášel ji vítr? Třeba nějak zatížit nějakým závažíčkem i pod ztrátou výkonnosti nebo doby letu?

Je moc lehká a váží jen 50g.

Větší o zhruba 20cm a o cca 500Kč dražší jsem nechtěl kupovat, protože jsem chtěl létat hlavně doma a tam se dá velmi těžko vytočit s heli o velikosti cca 44cm a průměru hlavního rotoru cca 30cm.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.03.14 18:35

Nelze. Je v podstatě neřiditelná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.14 20:16

Závaží bych ani nezkoušel,někdo to spočítal tak to asi jinak fungovat nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.14 21:10

Pokud chcete létat i venku, pořiďte si za tu cenu kvadrokoptéru (např. tzv. Berušku). Te je schopna létat i venku velmi dobře, má mnohem účinnější manévrovatelnost. Tyto klasické heli létají tam kam vítr (sebeslabší).

doplněno 08.03.14 21:15:

V hračkářsvích v Tescu je teď mají za 1150 Kč. Lidi to neberou, protože neví, co to je.

Nebo malinkou Hubsan H107 X4 .

doplněno 08.03.14 21:21:

Doma je to velmi stabilní:


Přitom venku velmi živé a ovladatelné:


doplněno 08.03.14 21:28:

Má to velmi dobrou stoupavost i dosah. Limitem jsou spíše oči, protože je to schopno během chvilky vystřelit do do 100 m výšky, jenže tam už to prakticky nevidíte, takže to nemůžete řídit. Při tak malé velikosti je problém to najít po pádu v trávě i pár metrů od vás. Dohledávání vypadá tak, že křižujete pravděpodobné místo dopadu, cukáte páčkou ovladače a posloucháte, kde to bzukne.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.03.14 22:46
Ohodnoceno: 0x
 
Od: laho
Datum: 10.03.14 09:50

akorat nechápu jednu věc:

jak teda někdo dokázal toto a lítá s tou heli po venku a dokonce ve velkých výškách a s minimálně dvěma pády z vysoké výšky kdy se zas dá do letu?

Tak potom lze létat i venku ale musí mít velký prostork minimalizování případných kolizí s různými předměty


Silverlit Spy Cam II R/C helicopter

Datum: 11.03.14 00:05

V úplném bezvětří (které u nás téměř nikdy není) se s tím létat dá. Největší slabina u tohoto rypu helikoptéry je ten malinký motorek na ocase, který umožňuje mírným nakloněním heli pohyb vpřed a vzad. Ta účinnost je velmi malá a funguje jen v jedné ose, takže i při slabém větru vrtulník létá, ale jeho pozici nemáte pod kontrolou a vítr ho snadno unáší. I na tom videu vidíte, že vůbec nemají pod kontrolou, co se dostane do záběru. Vlastně jen s vrtulníkem vyletěli co nejvýš a pak jej nechali spadnout. Kvadrokoptéra má díky konstrukci možnost se větru postavit v jakékoli poloze (oproti této heli s ní klidně uděláte i salto).

Co se týče pádů je to hlavně o tom, že celé je to velmi lehké a materiály velmi odolné. Zpravidla není problém pád z libovolné výšky. Najdete na netu videa, kde podobnými vrtulníčky schválně hází o zem, rotory mačkají v dlani a pak se narovnají, nebo na ně i šlapou. Poškození vrtule a převodů hrozí především pokud s ní do něčeho narazíte a máte plné otáčky rotoru, proto je ideální těsně před nevyhnutelným nárazem snížit otáčky na minimum a pak se většinou nic nestane.


doplněno 11.03.14 00:10:

Tady můžete porovnat záběry s té nejobyčejněší kvadrokoptéry s přidělanou kamerkou. Vidíte, že jsou nesrovnatelně stabilnější, oproti "ožralému" komíhání helikoptéry.


Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.