Jak na CD v DK

Od: Datum: 08.03.14 13:49 odpovědí: 5 změna: 09.03.14 21:22

Po zakoupení DK Denver DRS 1200, funkční Tuner,DVD. Z anglického návodu,který mě překladače nejsou schopny přeložit,jsem vyrozuměl,že by CD mělo podporovat? Posílám i tento v originále. Na DK lze volit Tuner-DVD-AV1-AV2,ale CD tam není. TV propojena SCART kabelem. Po vložení CD a volbě DVD,píše NO DISK. Přitom DVD disk přehraje v pohodě.Pokud podporuje CD,co provést za úkony nutné k přehrání CD.Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.03.14 21:13

Dobrý den, podle návodu by neměl být problém přehrát tam originální Audio-CD. Dále je možné přehrávat i Audio-CD vypálená nebo i CD s formátem MP3. V návodu je uvedeno, že vložené DVD se začne přehrávat automaticky a u Audio-CD se má zvolit "Play". Pokud je disk vložen do mechaniky obráceně, tak se zobrazí "No Disc". Vyzkoušejte více disků - čistých, nepoškrábaných, dobře a pomalu vypálených i dobře vložených. Zdravím!

doplněno 09.03.14 18:43:

Našel jsem na internetu specifikaci přístroje v jednom obchodě, kde je uvedeno, že Audio-CD tento přístroj nepřehrává, aby tam bylo o kousek dál uvedeno, že je vybaven CD Playerem.

Tak, tomu nerozumím. Mám ten návod k přístroji a tam je i logo Audio-CD, dále je i uvedeno přehrávání DVD, Video-CD a CD (ale, není tam výslovně Audio-CD). Tak si nejsem jistý, zda to ten přístroj umí nebo ne. Pokud jde o to nastavení (viz obrázky), tak by to nemělo mít vliv na to, aby se Audio-CD v mechanice alespoň načetlo a roztočilo - to upravuje až kvalitu výstupu. Snad jen v položce "Others" (druhý obrázek) bych dal volbu "2 channel" a "PCM" nebo "RAW". Zkuste si vypálit CD s hudbou v MP3 (jako datové - jen soubory MP3) a mělo by to být bez problémů. Ale, u Audio-CD si nejsem jistý - jen bych to od toho přístroje očekával, že to umí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.03.14 14:40

Zdravím bene. Zkusil jsem 10ks CD, a stále píše NO DISK. A to i přes nechybné vložení a následné PLAY. DVD - O.K. Tak jsem I.O.K. Na D.O. tlačítkem Setup, jsem našel tyto volby. Jestli to má něco společneho? Přesto děkuji za ochotu a snahu.

Datum: 09.03.14 19:16

Zkusím vypálené CD v MP3.Nechci být neomalený,ale ohledně ukládání radiových stanic,tam v návodě něco popisují? Moc děkuji a zdravím.

doplněno 09.03.14 20:26:

Bene. Vložil jsem vypálené CD, pro zajímavost od Verdiho / Nabuco. A šlape to. Proč né origo CD, to mi hlava nebere.Mějte se a dík.

Od: ben®
Datum: 09.03.14 20:23

Dobrý den, ale ano, návod myslí na vše - dle mého výkladu by to mělo být takto.

Funkčním tlačítkem zvolíte Tuner. Volba (tlačítko) "Search" a volba "Auto-search".

Potom bude tuner prohledávat a nalézat stanice. Každá bude asi tři vteřiny hrát a po skončení ladění se automaticky všechny uloží do paměti (ta je pro 50 FM a 20 AM stanic).

Je tam i možnost rychlého ladění a manuálního (to asi vyžaduje znalost frekvencí stanic). Také lze stanice číslovat - to by se mělo poznat z návodu (dle popisu tlačítek). Nakonec se má zvolit tlačítkem "Audio" přehrávání zvuku jako Stereo (výchozí je prý jeden kanál). Zdravím!

doplněno 09.03.14 20:57:

nik000 - no, tak to je fajn, že alespoň nějaké CD to umí přehrávat. Ale, že si to neporadí s Audio-CD je škoda - asi to opravdu neumí. Tak to bude doma hlavně pro TV a DVD. Nějaké rádio snad naladíte (chtělo by to lepší a venkovní anténu) a hrát můžete MP3.

doplněno 09.03.14 21:30:

nik000 - nemáte zač. Pokud máte v domě společnou anténu, tak ji použijte a nemusíte více řešit. Já jsem vycházel z informací z internetu, zkušeností a i z toho anglického návodu (prodejce by měl správně poskytnout návod český).

Domácí kino nemám, ale případný problém můžete vložit jako novou otázku a určitě někdo odpoví (a když to budu vědět, tak třeba to budu i já).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.03.14 21:22

Moc ještě jednou děkuji. Již jsem naladil, ale připojím společnou anténu dle Vaší rady. Pokud bych měl nějaký problém, můžu se ozvat? S pozdravem Pavsas.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.