Vývody baterie Li-On

Od: Datum: 07.03.14 17:05 odpovědí: 1 změna: 07.03.14 17:24

Mám baterii Li-On se třemi kontakty a potřebuju jí zapojit klasicky dvoudrátově. Naprázdno má levý vývod proti pravému +, proti střednímu 0. Levý má proti pravému i střednímu -. Ovšem po připojení zátěže na dva krajní vývody má levý + proti střednímu, proti pravému pak má 0. Když připojím zařízení mezi pravý (+) a střední (-), zařízaní sice proud odebírá a funguje, ale po připojení nabíječky k nabíjení nedojde. Co s tím? (Originál baterii nemám šanci sehnat).

doplněno 07.03.14 19:22:

Tak je to trochu jinak, novým měřením jsem zjistil že:

levý kotakt +, střední a pravý - (proti levému). Levý proti střednímu 0. Když jsem připojil zařízení mezi levý a pravý, spadlo mezi nimi napětí na 0, levý proti střednímu zůstalo +. Přepojil jsem - z pravého na střední a zařízení funguje. Když se ale pokusím nabíjet, rozsvítí se červená ledka (má svítit při nabíjení), ale po pár vteřinách zhasne a svítí zelená (jako když je baterie nabitá (ve skutečnosti má 30%). Ukazatel nabití v tu chvíli trvale ukazuje nabití na 100% (původně při nabíjení ukazatel běhal od 0 do 100).

Jedná se o PDA/GPS navigaci, ve které mi původní baterie pře týdnem definitivně lehla (po 7 letech). Je to typ, kterého tehdy kdosi dovezl pár kusů a jak se později ukázalo, neexistovala pro něj žádná podpora (tím méně servis). V podstatě se ani nepodařilo zjistit výrobce. Tehdy na Netu vznikla skupina nadšenců, kteří společnými silami dokázali z tohodle šuntu udělat špičkovou navigaci. Jenže fórum už je několik let mrtvé a myslím, že už jsem poslední, kdo to ještě má. Protože jsem se v nových navigacích lehce zklamal, chtěl jsem ještě tenhle starej krám oživit.

doplněno 07.03.14 20:33:

Jo a ta nová baterka není Li-Io, ale Li-Pol 3,7 V, 1200 mAh (což asi není podstatné) a je pravděpodobně do Nokie. O té původní vím jen to, že je to pravděpodobně taky Li-Pol a že má taky 3,7 V, výrobce YOKU, kapacitu se zjistit nepodařilo.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 07.03.14 17:24

magdon:

střední kontakt bývá teplotní senzor, který je využit v obvodech nabíjení pro ochranu akumulátoru

doplněno 07.03.14 17:26:

a je to zvláštní, že se nanabíjí, běžně nabíjím 3 vývodové jen na dva vývody, do čeho to je?

doplněno 07.03.14 21:11:

magdon:

já řeším náhrady tím, že koupím v modelářských potřebách Li-Pol článek podobných rozměrů a vyměním jej v originálním akupacku a není žádný problém. Ty modelářské články jsou mnohem levnější a vykazují lepší vlastnosti než patřičný originální akupack když byl nový.

doplněno 07.03.14 21:59:

zapoměl jsem dodat, že tímpádem je využita původní elektronika v akupaku a přístroj pro který je to určeno, jej přijme bez problémů po všech stránkách.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.